FiveM sunucusu

Madem konusu açıldı sizlere sunucumuz hakkında daha detaylı bilgi vereyim. Ria, asıl açılış tarihi 04.04 olmasına rağmen thread problemi yüzünden dondurup bakıma almak zorunda kaldığımız nazlı FiveM sunucumuz. İncik cincik dizdiğimiz ancak paketi kendimizin optimize etmediği sunucumuz, ilk gün 45 oyuncu alarak FiveM listte başlangıca göre çok iyi bir konum alarak açılışını yaptı. Ancak fazla sürmeyen bu mutluluğumuz scriptlerin çakışması yüzünden yerle bir oldu (ah şu optimizasyonlar), yukarıda Kerim'in de belirttiği gibi yer yer çökmeler ve bozukluklar ortaya çıktı. Biz de 2 hafta boyunca kendimize tertemiz bir temel bulup kendi paketimizi kendimiz oluşturmaya karar verdik ve buna uğraşarak oldukça iyi bir iş başardık. Haliyle bu süreç içerisinde oyuncu kaybettik ancak ne hedefimizden ne de emeğimizden vazgeçmeyerek sunucumuz için uğraşmaya devam ediyoruz.

İstediğiniz her zaman bilgi almak için discordumuzu ziyaret edebilirsiniz:
Join the « 𝐑 𝐈 𝐀 𝐑𝐨𝐥𝐞𝐩𝐥𝐚𝐲 » Discord Server!

Selamlaaar,
Konu üzerinden oldukça zaman geçmiş ama, hâlâ server arayışı içerisindeyseniz veya tekrardan RP yapmak istiyorsanız JustRP'ye beklerim. Yeni başlamış olsanız dahi yardımcı oluyoruz, önemli olan keyifli bir şekilde oyun oynayabilmek. Hard RP olduğu gibi kaliteli oyuncu ve yönetim kadrosuna sahibiz, 60+ FPS ve hızlı Whitelist bulunmakta. Ekonomisi de Hard RP ile orantılı şekildedir. Site üzerinden Discord linkine ulaşabilir, formu doldurarak sunucuya girmeye hak kazanabilirsiniz. Denemenizde fayda var :)

Selamlaaar,
Konu üzerinden oldukça zaman geçmiş ama, hâlâ server arayışı içerisindeyseniz veya tekrardan RP yapmak istiyorsanız JustRP'ye beklerim. Yeni başlamış olsanız dahi yardımcı oluyoruz, önemli olan keyifli bir şekilde oyun oynayabilmek. Hard RP olduğu gibi kaliteli oyuncu ve yönetim kadrosuna sahibiz, 60+ FPS ve hızlı Whitelist bulunmakta. Ekonomisi de Hard RP ile orantılı şekildedir. Site üzerinden Discord linkine ulaşabilir, formu doldurarak sunucuya girmeye hak kazanabilirsiniz. Denemenizde fayda var :)

Dışarıdan bakıldığında hem siteniz hem bakış açınız güzel görünüyor. Sunucunuzda admin rol pası gibi mevzulara giriyor musunuz? Bir de illegal yönetim adminlerin mi elinde yoksa oyuncuların mı?

Dışarıdan bakıldığında hem siteniz hem bakış açınız güzel görünüyor. Sunucunuzda admin rol pası gibi mevzulara giriyor musunuz? Bir de illegal yönetim adminlerin mi elinde yoksa oyuncuların mı?
Adminler olarak kendi aramızda rol pasından çok, oyuncularla etkileşim içerisindeyiz. İllegal yönetim bakımından şunu söyleyebilirim, şuanlık aile veya Cartel vb. bir kuruluşumuz yok, yoğun isteğe bağlı bu durum değişebilir. Bu tür kuruluşlar aktif hale geldiğinde birebir başında bir admin olmasa da ekibin içerisinde olma ihtimali var, dupe vb. olayların yaşanmaması için. Gangler, siviller blackmarket ve shop x üzerinden silah, telsiz ve illegal meslekler için gerekli malzemeleri temin ediyorlar.

Adminler olarak kendi aramızda rol pasından çok, oyuncularla etkileşim içerisindeyiz. İllegal yönetim bakımından şunu söyleyebilirim, şuanlık aile veya Cartel vb. bir kuruluşumuz yok, yoğun isteğe bağlı bu durum değişebilir. Bu tür kuruluşlar aktif hale geldiğinde birebir başında bir admin olmasa da ekibin içerisinde olma ihtimali var, dupe vb. olayların yaşanmaması için. Gangler, siviller blackmarket ve shop x üzerinden silah, telsiz ve illegal meslekler için gerekli malzemeleri temin ediyorlar.
Anladım teşekkürler bilgi için. Birkaç şahsi fikrimi belirtmek istiyorum, sizlere bir katkısı olursa ne mutlu bana.

Adminler tabii oyuncularla iç içe bir şekilde rol yapmalılar her birinin bir karakteri olmalı. Ancak bu karakterlerin dışında sunucuda bir kitlenme olduğunda kısır döngüye girildiğinde, ortama aktiflik katacak bir grup admin farklı karakterlerle gelerek oyunculara rol paslamalılar. Örneğin bir etkinlik yapılıyorken o etkinliğe katılmayan motelde yalnız takılan bir oyuncuyu oyuna çekmek için birkaç admin yanına giderek önceden hazırlanmış bir senaryoyu o oyuncuyu dahil ederek canlandırdıklarında, orada canı sıkılan oyuncuyu oyuna çekmiş olacaklar. Bunun faydasını uzun vadede göreceğinizi ve bu durumda oynayan her oyuncuyu sunucuya daha çok bağlayacağınızı düşünmekteyim. Verdiğim sadece bir örnekti bu arada, farklı senaryolarla sadece motelde baymış bir oyuncuya değil, gerekirse LSPD'ye gerekirse bir grup insana gerekirse EMS'ye farklı senaryolarla yine adminler tarafından rol paslanabilir.

Bir diğer konu illegal konusu. İllegalin başında kesinlikle admin olmalı diye düşünüyorum. Hem orayı çekip çevirecek hem de aksi bir senaryoda illegalin başında olacak admin olmayan bir oyuncunun gireceği winner tribinin önüne geçecek.

Son olarakta ister illegal olsun ister LSPD olsun, bir oyuncunun bir oyuncuya gereksiz yere sert yapmaması için lütfen özen gösterin. Bunu yapanları ağır bir şekilde uyarın. Çünkü bu bana göre sunucunun altın kuralı. Hiçbir oyuncu tatlı tatlı RP yapmaya gelmişken karşısında aldığı perm'in gazıyla kabadayıya dönüşen bir oyuncu görmek istemez. Bu yeni gelecek oyuncuyu sunucudan aşırı soğutur.
Belki bu yazdıklarıma çok iyi hakimsiniz, kabalık edip sanki bilmiyormuşsunuzcasına haddimi aşmak istemem. Naçizane fikirlerim bu şekilde umarım uzun soluklu bir sunucu olur, bakış açınızı cidden beğendim çünkü. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı