FiveM'de i5 4460 CPU kullanımı %100 oluyor

Swixy

Picopat
Daha fazla  
FiveM gireyim dedim işlemcim %100 calışıyor oyunda 60-80 arası FPS alıyorum. i5 4460 R9 380 16 GB RAM var normal mi işlemcim bozulur mu? Acaba oynamaya devam etmeli miyim?

i5 4. nesil işlemciler GTA V gibi oyunlarda darboğaz gösteriyor. İşlemci bozulmaz ancak oyunlarda hem FPS hem de anlık takılmalar yaşatabilir.

RX 570 4 GB OC, benim bilgisayarda en az %40 darboğaz var sen takma bana. Ama böyle işlemcilerde kullanım hep %100 olur oyun kasmıyorsa sen takma kafana.
Oyun kasmıyorda zıplayınca falan oyun 30 fps lere düşüyor neden acaba ya

RX 570 4 GB OC, benim bilgisayarda en az %40 darboğaz var sen takma bana. Ama böyle işlemcilerde kullanım hep %100 olur oyun kasmıyorsa sen takma kafana.
siz kaç fps alıyorsunuz acaba mod falan kulanıyormusunuz?

Son düzenleme:
Oyun kasmıyorda zıplayınca falan oyun 30 FPS'lere düşüyor neden acaba ya.

Siz kaç FPS alıyorsunuz acaba mod falan kulanıyor musunuz?

İnternette oyuna bir baktım da sizin oynadığınız oyun işlemci odaklı. Ben normal GTA 5'te yüksek ayarlarda 65 FPS alıyorum. İşlemci kullanımının yüksek olması hiç önemli değil sadece aşırı derecede darboğaz varsa bilgisayar sık sık donar, veya FPS biraz düşer. Sizin oynadığınız oyun Online olduğu için işlemci kullanımının yüksek olması normal, 80 FPS aldığınızı söylemiştiniz oyunu 60 FPS'e kilitleyin işlemciniz boşuna 80 FPS vermeye çalışmasın bir de oyun ayarlarını ne kadar yükseltirseniz işlemci yükü o kadar azalır, bunun dışında diyeceğim bir şey yok.

İnternette oyuna bir baktım da sizin oynadığınız oyun işlemci odaklı. Ben normal GTA 5'te yüksek ayarlarda 65 FPS alıyorum. İşlemci kullanımının yüksek olması hiç önemli değil sadece aşırı derecede darboğaz varsa bilgisayar sık sık donar, veya FPS biraz düşer. Sizin oynadığınız oyun Online olduğu için işlemci kullanımının yüksek olması normal, 80 FPS aldığınızı söylemiştiniz oyunu 60 FPS'e kilitleyin işlemciniz boşuna 80 FPS vermeye çalışmasın bir de oyun ayarlarını ne kadar yükseltirseniz işlemci yükü o kadar azalır, bunun dışında diyeceğim bir şey yok.
Birde öyle deneyeceğim belki daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı