Fiverr üzerinden dolandırıcılık olur mu?

Kaanolovski

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Hypixel üzerinden tanıştığım birisiyle Build konusunda anlaştık, yaptığım yapıya göre bir fiyat ödeyeceğini bildirdi. Sistem nasıl çalışıyor bilgisi olan var mı? Dolandırılma ihtimalim var mıdır?

Şahsın fiverr hesabı : https://www.fiverr.com/zent1x

Eğer web site üzerinden ödeme yaparsanız dolandırılmazsınız. Siz sipariş verdiğinizde verdiğiniz para web sitede oluyor ve diğer kişinin bu parayı alması için siparişi teslim etmesi gerekiyor. Kendisinin belirlediği bir sipariş süresi içinde siparişi teslim etmesi gerekiyor. Siparişi teslim ettikten sonra siz gelen siparişi inceliyorsunuz ve onaylıyorsunuz. Onaylamanız için belli bir süre oluyor. Eğer onaylamazsanız sistem otomatik onaylıyor. Ki zaten yorumlar da olduğuna göre dolandırılma ihtimaliniz 0'a yakın hatta 0.

Aynı şekilde, eğer web site üzerinden kendi Build'inizi satacaksanız bir gig oluşturacaksınız. O Gig'e karşı kişi sipariş verecek. Siparişinizi aldıktan sonra kişiye siparişini teslim edeceksiniz ve onun siparişi onaylamasını bekleyeceksiniz. Sipariş onayladıktan 14 gün sonra paraya erişebiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Eğer website üzerinden ödeme alırsanız dolandırılmazsınız. Siz sipariş verdiğinizde verdiğiniz para web sitede oluyor ve diğer kişinin bu parayı alması için siparişi teslim etmesi gerekiyor. Kendisinin belirlediği bir sipariş süresi içinde siparişi teslim etmesi gerekiyor. Siparişi teslim ettikten sonra siz gelen siparişi inceliyorsunuz ve onaylıyorsunuz. Onaylamanız için belli bir süre oluyor. Eğer onaylamazsanız sistem otomatik onaylıyor. Ki zaten yorumlar da olduğuna göre dolandırılma ihtimaliniz 0'a yakın hatta 0.

Hocam yorumları bot yapma imkanları var mı?

Hocam yorumları bot yapma imkanları var mı?

Son bir düzenleme yaptım. Sizin Build'i satıcağınızı unutmuşum. Yorumlar'ı bot ile yapacağını sanmıyorum çünkü yorum için kesin sipariş gerekiyor bu da onaylandıktan sonra oluyor. Sipariş için minimum ücret 5 dolar olduğu için her yoruma 5 dolar basması bir dolandırıcı için saçma olur.

Yaptığım yapıya göre bir fiyat ödeyeceğini bildirdi.
Sadece burası muallak. Çünkü sipariş vereceğinde bir sipariş ücreti olmalı. Mesela 10 dolara anlaşırsınız sonrasında yapıyı çok beğenirse tip bırakabilir.

Tek sıkıntı siparişi nasıl yaptığınız. Site üzerinden alacağınız fiyata göre sipariş oluşturduysanız problem olacağını sanmıyorum.

Bu arada build için size bir şeyler sormak isterim sıkıntı olmazsa Discord adresinizi bırakabilir misiniz?

Tek sıkıntı siparişi nasıl yaptığınız. Site üzerinden alacağınız fiyata göre sipariş oluşturduysanız problem olacağını sanmıyorum.

Bu arada build için size bir şeyler sormak isterim sıkıntı olmazsa Discord adresinizi bırakabilir misiniz?
Aynen bütün işlemler fiverr üzerinden olursa bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Tabii dostum, kaanemre089

Geri
Yukarı