Fixing (C:) stage 1 hatası

emreatabeys

Kilopat
Daha fazla  
WhatsApp Image 2020-11-22 at 13.29.05.jpeg

Bilgisayarı dün kardeşim kapatmıştı oynadıktan sonra, bugün açtığımda böyle bir ekranla karşılaştım. İnternetten araştırdığımda harddisk bozulmuş olabilir ani kapandığı için ve benzeri şeyler yazıyordu. Açılmasını bekledim ve masaüstümde Debug adında bir not defteri vardı yazan ise şu;

-[1122/110111.210:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] findfirstfile: Sistem belirtilen yolu bulamıyor. (0x3)
Bunu görünce gittim HD Tune'den disk scan yaptım, onun sonucu:

Ekran Alıntısı.PNG

Microsoft'un forumunda benzer bir problem için SFC /scannow yapın düzelebilir yazılmış, ben de yaptım aldığım sonuç;

ss.PNG

Şu an bilgisayarım arızalı mı, değil mi ? Diskim bozuk mu, değil mi, ne yapmalıyım? Yine böyle hata verir mi; anlayan, bilen yardımcı olabilir mi?

Diskim bozuk mu,
Diskiniz bozuk değil. HD Tune'den health sekmesini paylaşır mısınız?
Yine böyle hata verir mi
Büyük ihtimalle vermez.
Şu an bilgisayarım arızalı mı
Arızalı değil Windows sadece C diskini kontrol edip bozuk dosyaları onarmış.
SFC /scannow yapın düzelebilir yazılmış, ben de yaptım aldığım sonuç;
SFC/Scannow'u tekrar yapınız. Bozuk dosyalar bulmuş ama bazılarını onaramamış.

Diskiniz bozuk değil. HD Tune'den health sekmesini paylaşır mısınız?

Büyük ihtimalle vermez.

Arızalı değil Windows sadece C diskini kontrol edip bozuk dosyaları onarmış.

SFC/Scannow'u tekrar yapınız. Bozuk dosyalar bulmuş ama bazılarını onaramamış.

Eğer sorun sadece Windows dosyalarındaysa format atmalı mıyım Windows sürümüm 1 eskisi zaten. Ayrıca bugün gene bir Debug dosyası buldum masaüstünde;
[1124/110146.253:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Sistem belirtilen yolu bulamıyor. (0x3)
[1125/101112.351:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Sistem belirtilen yolu bulamıyor. (0x3)
[1125/115026.046:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Sistem belirtilen yolu bulamıyor. (0x3)

Dosya Ekleri

• 1606384643771.png
    1606384643771.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 140
Bu hata için format atmanıza gerek yok Windows sürümünüzü yükseltecekseniz format atabilirsiniz. Debug dosyasındaki hata çok önemli değil.

Disk bozuk olabilecek 8 sektör bulmuş. Windows'un diski onarmasının sebebi bu. O 8 sektörün içindeki veriler bozulduysa Windows bu dosyaları kurtarmak için diski kontrol etmek istemiş olabilir. Format atarsanız diskin durumu normale dönebilir.

Bu hata için format atmanıza gerek yok Windows sürümünüzü yükseltecekseniz format atabilirsiniz. Debug dosyasındaki hata çok önemli değil.

Disk bozuk olabilecek 8 sektör bulmuş. Windows'un diski onarmasının sebebi bu. O 8 sektörün içindeki veriler bozulduysa Windows bu dosyaları kurtarmak için diski kontrol etmek istemiş olabilir. Format atarsanız diskin durumu normale dönebilir.

Zaten eski bir sürümü kullandığım için format atmak en mantıklısı galiba. Yardımın için teşekkürler.

Geri
Yukarı