Fiyat performans kasa önerisi

raskolsikov

Kilopat
Daha fazla  
Dark X-Force kasaya sahibim. Kasanın kapağı kapalıyken sistem çok ısınıyor. Soğutması gerçekten berbat bir kasa. Ekran kartının termal macununu yeni sürmüş olmama rağmen 82-83 dereceleri görüyorum. Kapak açıkken maksimum 76-77 derece oluyor.

Fiyat performans olarak bir veya iki tane farklı fiyatlarda kasa önerebilir misiniz?

Tek kriterim iyi soğutması. Şimdiden teşekkür ederim.

Sistem:

Anakart:
Gigabyte B550M-DS3H
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600x
Ekran Kartı: Galax RTX 2060
RAM: Neo Forza 2x8GB 3200 MHz
SSD: Samsung 980 Pro 1TB
PSU: High Power 750W 80+ Bronze

Hocam kaç derecelik bir oda sıcaklığında kullanıyorsunuz sisteminizi oda sıcaklığı bile soğutma performansını çok değiştiriyor.

Hocam kaç derecelik bir oda sıcaklığında kullanıyorsunuz sisteminizi oda sıcaklığı bile soğutma performansını çok değiştiriyor.
Bu aralar burada hava biraz sıcak ama kasanın içine iyi hava girmiyor ondan eminim. Ön paneldeki 2 fana elimi tutuyorum içten, ağzımla üflesem daha fazla hava girer. Arka fan da havayı dışarı atmakta yetersiz kalıyor.

Bu aralar burada hava biraz sıcak ama kasanın içine iyi hava girmiyor ondan eminim. Ön paneldeki 2 fana elimi tutuyorum içten, ağzımla üflesem daha fazla hava girer. Arka fan da havayı dışarı atmakta yetersiz kalıyor.

Şöyle söyleyeyim daha önce 30 28 derece arası bir oda sıcaklığında kullanıyordum bilgisayarımı ekran kartım 78 83leri çok rahat görüyordu farklı bir eve taşındım şu anki oda sıcaklığım 20 civarı geziyor ekran kartım Max 72 civarı geziyor oda sıcaklığı gerçekten önemli etkenlerden biri fan devirlerini yükseltmeyi vb denediniz mi?

Şöyle söyleyeyim daha önce 30 28 derece arası bir oda sıcaklığında kullanıyordum bilgisayarımı ekran kartım 78 83leri çok rahat görüyordu farklı bir eve taşındım şu anki oda sıcaklığım 20 civarı geziyor ekran kartım Max 72 civarı geziyor oda sıcaklığı gerçekten önemli etkenlerden biri fan devirlerini yükseltmeyi vb denediniz mi?
Hocam fanları hızlandırınca eyvallah soğuyor, ancak ses yapıyor gereksiz. Yani bu kasanın kapağı açıkken gösterdiği soğutma performansını kapak kapalıyken de gösterebilecek bir kasa yok mudur? Kasalar konusunda çok bilgisizim. 7 fanlı kasaya soğutması yetersiz demiş mesela adamın biri. Bana sorsan 7 fan okey yani soğutur ama demek ki öyle değil.

7 fanlı kasaya soğutması yetersiz demiş mesela adamın biri. Bana sorsan 7 fan okey yani soğutur ama demek ki öyle değil.

Kasada tasarımsal hata vardır, stok fanları güçsüz olabilir. Farklı farklı nedenleri var.

Kasada tasarımsal hata vardır, stok fanları güçsüz olabilir. Farklı farklı nedenleri var.
Sizin kullandığınız veya bildiğiniz bir kasa mıdır bu? Fiyatta biraz daha çıkabilirim. Mevcut piyasayı bilmediğimden bütçe belirtemedim ama bunun üstüne çıkarım daha iyisi varsa. Mesela üstlerde fanı olanlar daha iyiymiş gibi geliyor bana.

Reis kasayı araştırdımda, 3X fan diyor, bir arkada var bir de altta sanırsam diğeri nerede?

Üst kısma takılacak fanlar sıcak havanın tahliyesini hızlandırarak soğutmaya bir miktar katkı sağlar evet.

Zoko Melody'nin GPU desteği güzel, soğutma performansı da fiyatına göre iyi. Bütçeyi artırsanız da Melody'den farklı modele rastlamazsınız 2 bin liralara çıkana kadar. Çoğu model zamlanmış durumda.

Bu arada kasayı kullanmadım ama bu fiyata iyi olduğunu söyleyebilirim. Deneyim konusunda @CEO of SM Technology bir-iki bir şey söyleyebilir. Kasayı kullanıyordu sanırım kendisi.

Reis kasayı araştırdımda, 3X fan diyor, bir arkada var bir de altta sanırsam diğeri nerede?
Hocam 2 önde 1 arkada var. Öndekiler boşa çalışıyor ama.

Üst kısma takılacak fanlar sıcak havanın tahliyesini hızlandırarak soğutmaya bir miktar katkı sağlar evet.

GPU desteği güzel, soğutma performansı da fiyatına göre iyi bir model. Bütçeyi artırsanız da Melody'den farklı modele rastlamazsınız 2 bin liralara çıkana kadar. Çoğu model zamlanmış durumda.
Şöyle bilindik markalardan önerebileceğiniz bir kasa yok mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı