Fiyat/Performans odaklı bilgisayar toplama

Bütçe
6000-8000

Kelebek_1034

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar, bu platforma sizlerin fikirlerini almak ve ona göre kafamdakileri daha doğru şekillendirmek açısından katıldım. Şuana kadar oluşturduğum bilgisayarı attığım linkte bulabilirsiniz. Oluşturduğum sistemin uyumu, artıları, eksileri ve yapılabilecek değişiklikler üzerine konuşabilmeyi umuyorum.

Kendim bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu sebeple hem sağlam bir sistem hem de oyun oynama imkanı bir arada bulunmalı.

Sizlerin kişisel görüşlerinizi, tavsiyelerinizi de almak istiyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhabalar, bu platforma sizlerin fikirlerini almak ve ona göre kafamdakileri daha doğru şekillendirmek açısından katıldım. Şuana kadar oluşturduğum bilgisayarı attığım linkte bulabilirsiniz. Oluşturduğum sistemin uyumu, artıları, eksileri ve yapılabilecek değişiklikler üzerine konuşabilmeyi umuyorum.

Pc toplama sihirbazı - Bilgisayar toplama sihirbazı - incehesap.com

Kendim bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu sebeple hem sağlam bir sistem hem de oyun oynama imkanı bir arada bulunmalı.

Sizlerin kişisel görüşlerinizi, tavsiyelerinizi de almak istiyorum.

Teşekkürler.

Şu dönemde 1050 Ti yerine başka bir ekran kartı tercih edebilirsiniz fiyatına göre çoğu kullanıcıyı hoşnut etmiyor.

Sistem berbat durumda.

6.600 TL'ye 1050Ti sistem almak akıl karı değil.

1050Ti parasına 1650 SUPER satılıyor, ki çok çok daha performanslı bir kart. X470 yerine B450 alınmalı bu bütçe için.
Kasa ve PSU çok daha iyi bir model seçilebilir.

6.600 TL'ye RTX 2060 sistem dahi alınabilir. Tam bütçeniz 8.000 TL mi? Ayrı ayrı alabilir misiniz?

Sistem yine çok kötü, o paraya o sistem almak akıl karı değil.

8.000 TL için:

Gigabyte B450M S2H, 480 TL.
R5 3600, 1500 TL.
2x8 3000MHz, 550 TL.
Corsair Spec Delta 650W, 850 TL.
RTX 2060 Super Gaming OC, 3900 TL.
Kingston A2000 500 GB, 550 TL.

Alınmalı. Lazımsa teker teker link de atayım. Senin topladığınla şu sistem arasında büyük fark var. 7.800 TL tutuyor, 200 TL farkla da anakart yükseltebilir ya da 3600X alabilirsin.

Bence bir yerden almak yerine topladığınız bilgisayarın parçalarını tek tek fiyatlarına da göz atın. Umarım ki daha ucuza gelecektir yada aynı paraya bi tık üstünü bile alabileceksinizdir. Kampanyalara çok göz gezdirin.

Geri
Yukarı