Sayısal Fizik açısal hız sorusu

Açısal hız r ye bağlı değildir pi/Tdir yani periyot bir tam tur için gerekli süredir eğer r yi kapatırsak normalde bağlı değil çizgisel hızı artacaktır ve bu yüzden daha hızlı dönücektir pi/T T azaldığı için açısal hızı artar.
Sizin dediğiniz şu; T azaldığı için hız artıyor. Fakat t nin azalması için hızıj artması lazım. Yani bir nevi paradoks yarattınız. Çözümü yukarda söyledim.

Sizin dediğiniz şu; T azaldığı için hız artıyor. Fakat tnin azalması için hızıj artması lazım. Yani bir nevi paradoks yarattınız. Çözümü yukarıda söyledim.

Yok kral zaten cümlenin devamında diyorum ya pi/T T azaldığı için açısal hız artar diye. Ben bunu momentum yorumuyla değil direkt temel yorumla anlatmaya çalıştım.

Yok kral zaten cümlenin devamında diyorum ya pi/T T azaldığı için açısal hız artar diye. Ben bunu momentum yorumuyla değil direkt temel yorumla anlatmaya çalıştım.
Tamam bende diyorum ki T azaldı diyorsun ama t nin azalması için hızın artması lazım. Bu geçerli bir çözüm değil. Biz hız niye artıyor onu bulmalıyız.
Birde pi/t değil 2pi/t

Tamam bende diyorum ki t azaldı diyorsun ama tnin azalması için hızın artması lazım. Bu geçerli bir çözüm değil. Biz hız niye artıyor onu bulmalıyız.
Bir de pi/t değil 2pi/t

Vallahi hocam yalan yok daha 2 gün var sınava çalışacağım :D saygılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı