Fizik nasıl öğrenilir?

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Selamünaleyküm arkadaşlar. Fizikle hiçbir bağlantısı olmayan benim gibi biri, fiziği nasıl öğrenebilir?
Sınav kazanmak için değil, tamamen ilgi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fizik çok geniş bir başlık her dalın kendine göre bir fiziği var sen hangisini öğrenmek istiyorsun yani daha doğrusu fizikte elektrikte var mekanikte, termodinamik, mekanik diye liste uzuyor ancak genel olarak lise boyutunda diyecek olursam hepsinin bir mantığı var o mantığı kapmaya çalış sonrası geliyor zaten bunun için temel düzeyde fizik anlatan çeşitli Youtube kanalları var lise boyutunda da konu anlatımı yapıyorlar.

Fizik çok geniş bir başlık her dalın kendine göre bir fiziği var sen hangisini öğrenmek istiyorsun yani daha doğrusu fizikte elektrikte var mekanikte, termodinamik, mekanik diye liste uzuyor ancak genel olarak lise boyutunda diyecek olursam hepsinin bir mantığı var o mantığı kapmaya çalış sonrası geliyor zaten bunun için temel düzeyde fizik anlatan çeşitli Youtube kanalları var lise boyutunda da konu anlatımı yapıyorlar.
Daha çok Astronomi bilim dalına yatkın olan Fizik konuları ve de kara delik, süpernova tarzı şeylerle ilgili olan kısımlar.

"Şeyler" diyorum. Çünkü ne olduğunu bilmiyorum.

Geri
Yukarı