Fiziksel Darbe Sonrası RAM Bozulma Sorunu

UraniumCore

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar,

Dün akşam nette gezerken kardeşim yanlışlıkla kasaya sandalyeyi vurdu. Sonrasında PC dondu ve PC'yi kapadım. Açmaya çalıştım açılmadı. Yani ekran gelmedi. Araştırdım internette RAM ile ilgili diyorlardı.
RAM'ın birini cıkarınca çalıştı. Kasanın elektriğini kesmeden eldivenle çıkardığım RAM'i takınca yine çalıştı fakat bir süre sonra kendini kapadı ve yine aynı sorun meydana geldi. Şu an tek RAM ile yazıyorum bu yazıyı. Yani sorum şu: Çıkardığım RAM bozuk mu? 2 yerine 4 taksam 6GB olur mu? Tek RAM ile çalıştırmak zararlı mı?(PC ye yetmiyor)

-Intel Core Quad 2 Q8400 2.66GHZ
-4GB DDR2 Elixir RAM = (Artık 2GB)
-MSI G31 V3 Anakart
-2GB DDR3 Asus Nvidia GT 730 128 bit Ekran Kartı
-300W PSU
-Western Digital 640 GB SATA HDD

Hayır RAM sıradan bir RAM idi. Soğutucu bulunmuyor. Ek olarak; şuan 1 RAM ile çalışıyor ve bazen disk 10 dk sürekli %100'de çalışıyor.
Şuan %1 ile %20 arası. Ama şunu da belirtmek istiyorum. PC boşta idi ve kullanan program Eset idi. Ve arkaplanda tarama veya güncelleme yapmıyordu. Trojan virüs gibi diski kullanan zararlı bir yazılım da yok.
Yani merak ettiğim RAM yetersiz kaldığında yükünü diske mi aktarıyor?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı