Fiziksel ses kısma tuşu

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
Elimde eski bir Philips SPA1310/00 hoparlör var. Bu hoparlörün:
SPA1310_00-IMS-tr_TR.jpg
Resimdeki gibi bir ses kısma tuşu bulunuyor (potansiyometre deniyor galiba?). Benim sorum şu: Windows PC'de kulaklık ile müzik dinliyorum. Medyaları bit-perfect oynatmak istiyorum ancak Windows üzerinden ses kısmak zorunda kalıyorum. Bu hoparlördeki butonu bir şekilde kulaklığa bağlayıp sesi oradan kısabilir miyim? Hiç anlamam bu işlerden yüzden çok saçma bir şey soruyor olabilirim. Sonuç olarak: Bunu nasıl başarabilirim DAC almadan/minimal para harcayarak.

Hoparlörün üzerinde AUX jack girişi var ise (kulaklık girişi) kulaklığı oraya takıp dinleyebilirsiniz. Sesi kıstığınızda hoparlör üzerinden kulaklıktan da kısılmış olur.

Subwoofer'ın üzerinde var ancak çok fazla cızırtı ve hışırtı yapıyor. Çok eski bir hoparlör.

Girişi tozlanmış ise temizleyip deneyin. Onun haricinde araya dişi AUX kablosu koyarak hoparlörden uzaklaştırıp bir deneyin cızırtıyı kesecek mi diye. Belki kulaklık hoparlöre yakın kaldığı için yapıyor olabilir.

Başka bir çözümü ise üzerinde ses tuşu olan bir kulaklık kullanmak.

Temizledim zaten. Kulaklığı da daha fazla uzağa çekemem kablo bilgisayara yetişmez.

Ben para harcamadan/minimal harcayarak bir şeyler yapmak istiyorum diyorum. Siz kulaklığı değişin diyorsunuz :ROFL:

Temizledim zaten. Kulaklığı da daha fazla uzağa çekemem kablo bilgisayara yetişmez.

Ben para harcamadan/minimal harcayarak bir şeyler yapmak istiyorum diyorum. Siz kulaklığı değişin diyorsunuz :ROFL:

Bir öneri olarak ekstradan belirtmek için yazdım. Yoksa mesajınızdaki bölümü gördüm, okudum, anladım.

İnternette ufak bir araştırma yaptım potla ilgili. Anladığım kadarıyla kaliteli bileşenler kullanmazsam pot da sesin kalitesinin düşmesine neden olabilirmiş.

Geri
Yukarı