Fizikten 0 aldım

Çalışıyorum olmuyor. Derste zaten anlamıyorum eve geliyorum YouTube'da videolar izliyorum soru çözeyim diyorum yok olmuyor. Sözlü derslerim iyi bu arada. Şu an 80'in altında aldığım not yok. Matematik 35.

Çalışıyorum olmuyor. Derste zaten anlamıyorum eve geliyorum YouTube'da videolar izliyorum soru çözeyim diyorum yok olmuyor. Sözlü derslerim iyi bu arada. Şu an 80'in altında aldığım not yok. Matematik 35.

Dostum eğer konuyu dinledikten sonra kalem oynatamıyorsan bunun 3 nedeni olabilir.
1.neden çözmeye çalıştığın kaynak zordur
2.neden konuyu dinlerken formülleri not almak yerine aklında tutmaya çalışıyorsundur
3.neden ise yeteri kadar o konu ile alakalı soru çözüm videosu izlemiyorsun soru çözüm videolarını izle nasıl çözüyorlar bir gör.

10.sınıf Matematik ve Fizik kısmında aşırı zor bir kısım yok. Özellikle ilk sınavlar için hiç yok. Ya gereği kadar çalışmıyorsunuzdur, ya da kendinize hiç güvenmediğiniz için sürekli olmuyor, yapamıyorum, beceremiyorum gibi konuşmalarda bulunmak gibi yapabileceğiniz şeyleri bile psikolojik olarak düştüğünüz için yapamıyor oluyorsunuz. Başarılı olmak istiyorsanız ve eğer ki bir sayısal öğrencisi olmak istiyorsanız çalışacaksınız. Yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı