FL Studio lisanssız plugin hatası

gabrielangeljose

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, kullanılan lisansız bir plugin sebebi ile yaptığım parçada SSS şeklinde rüzgar sesi vb ses geliyor ve bunu FLP'den MP3'e dönüştürünce bu sesde beraber geliyor. FL Studio'yu açmadan FLP dosyasını nasıl MP3 yapabilirim? Ya da arkada oluşan bu sesi nasıl silebilir ya da yok edebilirim?

Plugin ile alakalı olduğuna emin misiniz? Projeyi açmadan MP3'e dönüştürmeniz mümkün değil diye biliyorum. Sonuçta programın o dosyayı render alması gerekiyor.

Demo olan plugin'in Fl Studio içerisinde Edison ile kaydını alabilirsin. Böylelikle ses sample'a dönüşmüş olur. Demo olan plugin'i solo olarak aç ve loop'a al, daha sonra Edison'da kaydet. White noise olmayan yerlerini Edison'da düzenle ve projeye ekle.

Plugin ile alakalı olduğuna emin misiniz? Projeyi açmadan MP3'e dönüştürmeniz mümkün değil diye biliyorum. Sonuçta programın o dosyayı render alması gerekiyor.
Evet eminim ! yazılımcılar bu şekilde kullanılmaması için engel olmak istiyor olabilir.. tüm melodileri onun üzerinden yazdım ama boşa gitti güzelim parça. Ancak her yapılan patterni mp3 e dönüştürmek gerek sonrada tekrar yeni dosyada açıp işlemek vs. başka bir yolu olmalı o arka sesi kapatmak için.. ya da yok :)

Evet eminim ! yazılımcılar bu şekilde kullanılmaması için engel olmak istiyor olabilir.. tüm melodileri onun üzerinden yazdım ama boşa gitti güzelim parça. Ancak her yapılan patterni mp3 e dönüştürmek gerek sonrada tekrar yeni dosyada açıp işlemek vs. başka bir yolu olmalı o arka sesi kapatmak için.. ya da yok :)
Görsellerle açıklamaya çalıştım.

1710671286230.png

1710671313572.png

1710671335088.png

1710671351484.png

1710671365878.png

Çok teşekkürler.. biraz öğrenmem lazım. görsel çok faydalı oldu ama edisonu hiç kullanmadım biraz kurcalamam lazım tekniklerini. white noise'yi bilmiyorum nasıl yapılıyor.. edisonda kayıt alırkende o ses geliyor halen.

Yaptım ama benimkisi bu ses değil.. kick + melodi ile bereber gelen bir şşşşşş sesi arkada. onu render yaptım edison'da o sesleri de dibe çekti..spire adlı pluggin açık olursa o ses geliyor

Son düzenleme:
@gabrielangeljose bende ekstra bir şey söyleyeyim. Eğer kullandığınız ses çok tiz değilse ve "SSS" diye adlandırdığınız ses yani bir nevi white noise(hışırtı tarzında, genel olarak riserlar) gibi tiz bir ses ise EQ üzerinden filtreleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dinler misin lütfen. Derdimi bu şekilde daha iyi anlatırım :) FX gibi bir ses

Çok teşekkürler.. biraz öğrenmem lazım. görsel çok faydalı oldu ama edisonu hiç kullanmadım biraz kurcalamam lazım tekniklerini. white noise'yi bilmiyorum nasıl yapılıyor.. edisonda kayıt alırkende o ses geliyor halen.

Yaptım ama benimkisi bu ses değil.. kick + melodi ile bereber gelen bir şşşşşş sesi arkada. onu render yaptım edison'da o sesleri de dibe çekti..spire adlı pluggin açık olursa o ses geliyor
Hocam bahsettiğiniz hışırtı sesi Spire pluginden geliyor. Demo olduğu için 30 saniyede bir white noise dediğimiz hışırtı sesi geliyor. Benim anlatmak istediğim şey, Spire eklentisini solo olarak loop'a alıp bunu görselde paylaştığım gibi kayıt alırsanız, sadece eklentiye ait sesi kaydetmiş olursunuz. Böylelikle, sesin içinde hem normal ses olur hem de white noise içeren hışırtı sesi olur, daha sonra istediğiniz bölümü kesersiniz ve hışırtı sesi olmadan ana sese ulaşmış olursunuz. Video olarak link bırakıyorum normalde bende spire lisansı var fakat demo halini kurup sizin için tekrar denedim.
Video linki: 2024-03-17 16-12-31.mp4

Teşekkürler paylaşım için.. ancak 1 loop da gelmiyor ki bu ses. 3-4 defa geliyor tam vocal üzerinde ya da lead ile yazdıgım melodinin ortasında geliyor.. oraya kesersem bütünlük bozuluyor. ben bu 4 dk lık demoyu mp3 yapsam sonra mp3 üzerinde kesip çıkarsam birleştirsem bütünlük bozulacak anlamsız bir karışık parça olacak.. aynı şey sizin gösterdiğiniz şey.. kesip oraya çıkar ile olmayacak :( demo kullanmanın zararlarını yaşıyoruz kahrolsun para :)

Geri
Yukarı