FL Studio nasıl öğrenilir?

Şu an nasıl oldunuz hocam gelişme var mı beat yapabiliyor musunuz sample olmadan melodi vb yazabiliyor musunuz?

Selam. Bu süreç zarfında piano kursuna vb gittim açıkçası önceden de az bir şey biliyordum daha da pratik yaptım ve şu an tamamen öğrendim gibi denilebilir ama şu sıralar ders çalışıyorum veya sporla uğraşıyorum ve biraz da depresyona girdim gibi yani hiç öyle bilgisayarı pek açasım yok açmıyorum anca muzik falan dinliyorum. Ben konuyu açtığım zamanlarda drumaları neredeyse çok zor yazıyordum melodiyi azıcık otutturup drumlarda sırıtıyordum (kicklerde falan işte) eğer sende başlayacaksan 'Studio One' öneririm kesinlikle aklım olsa Studio One veya Ableton ile başlardım komple, her neyse sana tavsiyem mutlaka hangi programı kullanıyorsan illaki fl olması şart değil, hiçbir şey yapamıyorsan bile programı aç bir 40 45 dakika kurcala sonra gene bir şeyler olmadı çıkmadı diyelim YouTube'dan yabancı kaynaklardan beat yapımı videoları izle Türkçede olur ama tabii ben genelde yabancı videolardan öğrendim daha hızlı geçiyor zaman (adamı dinlemesen bile ne yaptığına bak) önce beat yapmaya bak demiyorum tabii ki ama hiç beat yapamıyorsan (benim 3 4 arkadaşım öyle) mix Mastering'e yönel derim ama önce sırayla git bence sıkılırsan ara ver benim gibi bir süre 1 hafta 2 hafta bol bol muzik dinle sonrasında tekrar otur başına, ben öyle aştım kendimi şu anlık herhangi bir kaygım yok eskiden yapamam edemem diye çok kaygı duyardım ama dediğim gibi kendinize güvenin önce sonra gerisi çorap söküğü gibi hallolur. Aklınıza takılan herhangi bir şey varsa çekinmeden yazın ben çok zorluklar çektim bu konuda pek yardım eden olmadı bana mahalledekiler haricinde, sen yaz uzunca hiç sıkılmadan cevaplarım sağlıcakla ve müzikle kal.

Selam. Bu süreç zarfında piano kursuna vb gittim açıkçası önceden de az bir şey biliyordum daha da pratik yaptım ve şu an tamamen öğrendim gibi denilebilir ama şu sıralar ders çalışıyorum veya sporla uğraşıyorum ve biraz da depresyona girdim gibi yani hiç öyle bilgisayarı pek açasım yok açmıyorum anca muzik falan dinliyorum. Ben konuyu açtığım zamanlarda drumaları neredeyse çok zor yazıyordum melodiyi azıcık otutturup drumlarda sırıtıyordum (kicklerde falan işte) eğer sende başlayacaksan 'Studio One' öneririm kesinlikle aklım olsa Studio One veya Ableton ile başlardım komple, her neyse sana tavsiyem mutlaka hangi programı kullanıyorsan illaki fl olması şart değil, hiçbir şey yapamıyorsan bile programı aç bir 40 45 dakika kurcala sonra gene bir şeyler olmadı çıkmadı diyelim YouTube'dan yabancı kaynaklardan beat yapımı videoları izle Türkçede olur ama tabii ben genelde yabancı videolardan öğrendim daha hızlı geçiyor zaman (adamı dinlemesen bile ne yaptığına bak) önce beat yapmaya bak demiyorum tabii ki ama hiç beat yapamıyorsan (benim 3 4 arkadaşım öyle) mix Mastering'e yönel derim ama önce sırayla git bence sıkılırsan ara ver benim gibi bir süre 1 hafta 2 hafta bol bol muzik dinle sonrasında tekrar otur başına, ben öyle aştım kendimi şu anlık herhangi bir kaygım yok eskiden yapamam edemem diye çok kaygı duyardım ama dediğim gibi kendinize güvenin önce sonra gerisi çorap söküğü gibi hallolur. Aklınıza takılan herhangi bir şey varsa çekinmeden yazın ben çok zorluklar çektim bu konuda pek yardım eden olmadı bana mahalledekiler haricinde, sen yaz uzunca hiç sıkılmadan cevaplarım sağlacakla ve müzikle kal.

Merhaba, bende yeni başladım. Melodi yazma konusunda sıkıntı çekmiyorum, drum yazma konusunda sıkıntı çekiyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim? Ayrıca mix mastering ne kadar sürede öğrenilir? Cevaplarsanız çok mutlu olurum. (armonik bilgim az çok var gamları akor yazmayı falan biliyorum.)

Selam. Bu süreç zarfında piano kursuna vb gittim açıkçası önceden de az bir şey biliyordum daha da pratik yaptım ve şu an tamamen öğrendim gibi denilebilir ama şu sıralar ders çalışıyorum veya sporla uğraşıyorum ve biraz da depresyona girdim gibi yani hiç öyle bilgisayarı pek açasım yok açmıyorum anca muzik falan dinliyorum. Ben konuyu açtığım zamanlarda drumaları neredeyse çok zor yazıyordum melodiyi azıcık otutturup drumlarda sırıtıyordum (kicklerde falan işte) eğer sende başlayacaksan 'Studio One' öneririm kesinlikle aklım olsa Studio One veya Ableton ile başlardım komple, her neyse sana tavsiyem mutlaka hangi programı kullanıyorsan illaki fl olması şart değil, hiçbir şey yapamıyorsan bile programı aç bir 40 45 dakika kurcala sonra gene bir şeyler olmadı çıkmadı diyelim YouTube'dan yabancı kaynaklardan beat yapımı videoları izle Türkçede olur ama tabii ben genelde yabancı videolardan öğrendim daha hızlı geçiyor zaman (adamı dinlemesen bile ne yaptığına bak) önce beat yapmaya bak demiyorum tabii ki ama hiç beat yapamıyorsan (benim 3 4 arkadaşım öyle) mix Mastering'e yönel derim ama önce sırayla git bence sıkılırsan ara ver benim gibi bir süre 1 hafta 2 hafta bol bol muzik dinle sonrasında tekrar otur başına, ben öyle aştım kendimi şu anlık herhangi bir kaygım yok eskiden yapamam edemem diye çok kaygı duyardım ama dediğim gibi kendinize güvenin önce sonra gerisi çorap söküğü gibi hallolur. Aklınıza takılan herhangi bir şey varsa çekinmeden yazın ben çok zorluklar çektim bu konuda pek yardım eden olmadı bana mahalledekiler haricinde, sen yaz uzunca hiç sıkılmadan cevaplarım sağlıcakla ve müzikle kal.
Kardeşim şuan fl studioyu ne düzeyde biliyorsun, mesela alor danse gibi basit beatler yapabiliyor musun örneklerin var mı? Ne sürede öğrendin

Kardeşim şuan fl studioyu ne düzeyde biliyorsun, mesela alor danse gibi basit beatler yapabiliyor musun örneklerin var mı? Ne sürede öğrendin

Geri
Yukarı