FL Studio neden bu kadar zor?

Sorun bu zaten, çözmek istiyorum günlerdir izlemediğim video kalmadı fakat ciddi anlamda çok fazla şey var.

Yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum ben de, size çok samimi konuşacağım FL'i ben de bilmiyorum neredeyse. Bildiklerim bilmediklerimin yanında hiçbir şey. Son zamanlardaki öğrenme biçimim mesela sorun-çözüm odaklı bir öğrenme biçimi. Bir sorun yaşıyorum, çözümünü öğreniyorum ve bu şekilde o bilgiyi de hafızama katmış oluyorum. Siz de aynı şekilde yapabilirsiniz.

Merhaba, FL Studio öğrenip kendi çapımda bir şeyler yapmak istemiştim phonk türünde. Bir sürü eğitim videoları izliyorum günlerdir fakat en ufak gelişme kaydedemedim. Adam videoda bir yere tıklayıp bir melodi ekliyor, aynı şeyi yapıyorum ben de olmuyor. Yani her şey aşırı karışık, bir türlü anlayamıyorum nasıl kendimi geliştirebilirim? Uygulamayı kullanmayı bilen arkadaşlar öğrenim haritasını ve tecrübelerini anlatabilirse çok sevinirim.
FL Studio kolay bile, Ableton Live var o daha da zor. Ve FL arayüzü bana daha kolay geliyor.
Bu tarz programlarda İngilizce bilmek ve deneme yanılma yapmak çok işe yarıyor, ben temelleri deneme yanılma ile öğrenmiştim. Ama ayar bozunca o kötü oluyor işte.

Ekleme: FL'de kendi pluginleri dışında bir sürü başka 3. parti pluginler var, yani aslında tamamen kullanmayı bilmek diye bir şey yok.

Ekleme 2: Bu işi ciddi düşünüyorsanız bir midi klavye almayı düşünün derim, işleri çok değiştiriyor.

FL Studio kolay bile, Ableton Live var o daha da zor. Ve FL arayüzü bana daha kolay geliyor.
Bu tarz programlarda İngilizce bilmek ve deneme yanılma yapmak çok işe yarıyor, ben temelleri deneme yanılma ile öğrenmiştim. Ama ayar bozunca o kötü oluyor işte.

Ekleme: FL'de kendi pluginleri dışında bir sürü başka 3. parti pluginler var, yani aslında tamamen kullanmayı bilmek diye bir şey yok.

Ekleme 2: Bu işi ciddi düşünüyorsanız bir midi klavye almayı düşünün derim, işleri çok değiştiriyor.
Anlamlı nota yazmayı nereden öğrenebilirim? önerdiğiniz bir kanal ya da video serisi var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı