FL Studio rehberi önerisi

BeratMrl

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Her zaman hayalim olan DJ'liğe giriş yapmak için FL Studio kullanmak istiyorum ancak yeteri kadar bilgiye sahip değilim. Önce FL öğrenip sonra DJ setlerine geçiş yapmayı planlıyorum. İnternetteki araştırmalarıma baktığım zaman YouTube üzerinden verilen dersler sanki FL Studio'nun developerına veriliyor gibi detaysız anlatılıyor. Aranızda rehber önerisi, kurs önerisi veya herhangi önerisi olan varsa ve yanıtlarsa sevinirim. Herkese iyi geceler, sabah bütün mesajlara bakacağım.

Mert balkaş adında biri var, abi Udemy kursu var. Nasıldır bilmem ama YouTube'da bayağı iyi anlatıyor bana göre.

Evet bayağı iyi ama sadece trap beat maker olmayı anlatıyor. Yani arkadaşın öğrenmek istediği müzik tarzı claub tarzı yani mert balkaşın dersi trap beatten başka işe yaramaz.

Herkese merhaba. Her zaman hayalim olan DJ'liğe giriş yapmak için FL Studio kullanmak istiyorum ancak yeteri kadar bilgiye sahip değilim. Önce fl öğrenip sonra DJ setlerine geçiş yapmayı planlıyorum. İnternetteki araştırmalarıma baktığım zaman YouTube üzerinden verilen dersler sanki FL Studio'nun developerına veriliyor gibi detaysız anlatılıyor. Aranızda rehber önerisi, kurs önerisi veya herhangi önerisi olan varsa ve yanıtlarsa sevinirim. Herkese iyi geceler, sabah bütün mesajlara bakacağım.

Hocam öncelikle FL Studio'nun arayüzü yeni başlayanlar için biraz kompleks. O yüzden DJ'likten önce arayüze odaklanın. Sürekli demolar yapın kendi kendinize. Fl şeyleri adlı YouTube kanalını şiddetle öneririm. Orada mix ve mastering konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca bu konuda Udemy'de uygun fiyata kursu da bulunmakta. Bunları yaparken ayrıca DJ'lik ile ilgili FL Studio'da video çeken insanları arayın. Tek bir kanal değil. Sürekli farklı kanallara yönelin. Özellikle yabancı videolar çok fazla. Sürekli demolar yapın. Bırakmayın.

Kesinlikle FL Studio'dan vazgeçip Ableton Live'ı araştırmanızı ve onun üzerine yoğunlaşmanızı öneriyorum. Sebebi ise Ableton'un her konuda çok daha avantajlı ve daha iyi olmasıdır. Ayrıca Ableton Live için çok daha fazla kaynak bulabilirsiniz. Özellikle İngilizce biliyorsanız YouTube üzerinden binlerce bedava kaynağa ulaşabilirsiniz.

Mert Balkaş adında biri var, abi Udemy kursu var. Nasıldır bilmem ama YouTube'da bayağı iyi anlatıyor bana göre.

Burada da belirtildiği gibi Mert Balkaş çok detaylı ve güzel anlatıyor. Ne kadar trap beat eğitimi verse de sizin yaratıcılığınıza kalmış bir şey gerisi. Onun dışında böyle bir yabancı kaynak var, ne kadar pahalı olsa da biraz incelediğimde çok güzel eğitimleri olduğunu görmüştüm. Instagram sayfalarında da paketlerin içinden küçük parçalar paylaşıyorlar, satın almasanız da Reels videoları ile kısa şeyler öğrenebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı