FL Studio'da mikrofona efekti nasıl kullanılır?

brkyozell

Kilopat
Yapmak istediğim şeyi özetlersem: FL Studio'ya mikrofonumu bağladım ve efektler ekledim, bunları şu an kullanabiliyorum. Ancak benim istediğim şey bu sesi efektlerle beraber ayrı bir mikrofon cihazı olarak tanıtıp Discord'da konuşurken kullanmak. Yani programda oluşturulan sesi ayrı bir mikrofon cihazı olarak çıktı almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC için Rewire, IOS da ise AUDIOBUS olarak adlandırılan ses zincirlerini birbirine bağlayan programlar var. Konuyu araştırın. Size burada iki satırla anlatabileceğin basit bir operasyon değil.

Bahsettiğim buydu. Ancak şöye bir sıkıntı yaşarsınız. Latency faktörü ile efektler ve ana ses birbirine karışabilir. Dinleyene geç ulaşabilir.
Hocam illa ki gecikme çıkmasını beklerim zaten program inanılmaz optimize edilmişe benzemiyor. Ancak yine de sesli sohbette konuşurken bir anda sese reverb vermek güzel olur, gibi.

Hocam YouTube'da buldum. Link
Tam aradığım programdı. Çok da iyi ve gecikmesiz çalıştı benim PC'de. PC'nin performansıyla da alakalı olabilir çalışması.

Benim PC özellikleri şunlar;
Anakart: MSI PRO H610M-B DDR4 3200(OC) M.2 mATX 1700p
İşlemci : INTEL CORE i5-12400F 2.5Ghz 18MB 1700p 12.NESIL
Ekran K.: MSI RX 6650 XT GAMING X 8G GDDR6 128BIT
RAM: Team T-Force TUF Yellow DDR4 2x8GB 3600 CL18

Bu özellikte bi PC'de WhatsApp ses kaydında kullandım ve gayet de başarılı sonuç verdi.

Geri
Yukarı