Flash belleği oyun depolamak için kullanmak belleği bozar mı?

Megumi Lisa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Merhaba ben laptopumda 256 GB SSD kullanıyorum ama yetmiyor ve arttırmakta bayağı bir masraflı.
O yüzden bende oyunlarımı 128 GB flash bellek alsam ve onun içine kursam diyorum.

-Benim sorum oyunu flashtan çalıştırırsam bir süre sonra flash bellek yanar mı?
USB girişim 3.0 flash bellekte 3.0
Düşündüğüm ürün BU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen yanar diye bir şey yok. Oyunlar için yükleme süresi uzayabilir.

Normalde 3.0'da rahat oynarsın veri aktarım hızı Sata3'ten zayıf değil hatta daha iyi. Lakin şöyle bir şey avar alacağın USB'nin hızı çok yavaş o yüzden özellikle online oyunlarda sıkıntı çekersin. Mesela taşınabilir SSD'de çok rahat bir şekilde oynanabiliyor hiçbir sorun olmadan. USB Flash belleğin hızı az olduğundan basit oyunları açar oynarsın online zor.

Normalde 3.0'da rahat oynarsın veri aktarım hızı Sata3'ten zayıf değil hatta daha iyi. Lakin şöyle bir şey avar alacağın USB'nin hızı çok yavaş o yüzden özellikle online oyunlarda sıkıntı çekersin. Mesela taşınabilir SSD'de çok rahat bir şekilde oynanabiliyor hiçbir sorun olmadan. USB Flash belleğin hızı az olduğundan basit oyunları açar oynarsın online zor.
Yok hocam online girmem de. GTA 5 yüklemeyi düşünmüştüm. 1 saat çalıştırsa yeter sorunsuz. Her gün de açacağımı sanmıyorum.
Peki sizin bu fiyat bandında önere bileceğiniz flash bellekler var mı ?

Geri
Yukarı