Flash belleğim sabit disk olarak görünüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

porfir

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,

Flash belleğim gözükmüyor, eskiden gözüküyordu ama ben bir şeyler yaptım bundan sonra gözükmedi. Flash bellekten format atacaktım ama bu benim flash bellek sabit disk olarak gözüküyordu bu yüzden USB/DVD download tool'da usb ye atamıyordum. Neyse bende konu açmıştım birisi bana şunu yap demişti nicki "albaywolf" :

Kod:
Yönetici haklarıyla açılmış bir komut istemcisi açın ve şu komutları her satırdan sonra Enter'a basarak yazın:
-diskpart
-list disk
-select disk * (* yerine listelenen disklerden USB'nin numarasını yazacaksınız. Mesela select disk 1)
-clean
-create partition
-select partition 1
-active
-format quick fs=ntfs
-assign
-exit
-exit
Bunları yaparken "create partition 1" kısmında hata verdi :

"Sanal disk hizmeti hatası :
Disk başlatılamadı"

Ve bir daha usb yi görmedi bilgisayar, aslında görüyor, aygıt başarıyla yüklendi diyor ama bilgisayarım'a girince göremiyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim ? :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Komutlarda sıkıntı var o yüzden görünmüyor. Select disk kendi usb belleğin hangi sayı ise onu yazacaktın, fs:ntfs yerine fat32 olacaktı.
Bunları zaten hp usb formattol vb. programlarla yapabilirdin. Msdos bilmeyen kişilere alternatif varsa önermiyoruz.
Disk denetiminde gözüküyorsa oradan formatlayabilirsin.

Siz beni anlamadınız galiba, benim artık Windows ile sorunum yok, flash belleği göremiyorum sadece.

Komutlarda sıkıntı var o yüzden görünmüyor. Select disk kendi usb belleğin hangi sayı ise onu yazacaktın, fs:ntfs yerine fat32 olacaktı.
Bunları zaten hp usb formattol vb. programlarla yapabilirdin. Msdos bilmeyen kişilere alternatif varsa önermiyoruz.
Disk denetiminde gözüküyorsa oradan formatlayabilirsin.
Zaten kendi flash belleğimi seçtim, ve diğer yanlış dediğiniz komuta gelmeden hata verdi zaten.

Siz beni anlamadınız galiba, benim artık Windows ile sorunum yok, flash belleği göremiyorum sadece.

Zaten kendi flash belleğimi seçtim, ve diğer yanlış dediğiniz komuta gelmeden hata verdi zaten.
Download HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3
Bunu indir ve formatla. Aygıt yöneticisinde gözüküyorsa ve disk yöntiminde gözüküyor ancak oradan yapamıyorsan bununla da yapabilirsin.

Download HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3
Bunu indir ve formatla. Aygıt yöneticisinde gözüküyorsa ve disk yöntiminde gözüküyor ancak oradan yapamıyorsan bununla da yapabilirsin.

Deneyip sonucu buraya yazacağım, işe yaramasa bile teşekkürler.

Denedim, aygıt yöneticisinde görünmesine rağmen programda gözükmedi. Başka flash takınca hem Bilgisayarım'da hem de programda gözüküyor. Gitti galiba güzelim flash bellek. :(

Son düzenleme:
Olmasa da yaz ancak usb bilgisini, sistem bilgisini, aygıt yöneticisi ve disk yönetimi resimleri ile beraber geri dönüş yaparsan durumu daha kısa zamanda çözeriz. Bilgisayarım içinde usb bellek gözüküyorsa özellikler kısımlarının resmini de alalım.

Sorunu çözdüm. Disk yönetimine girdim aşağıda "Disk 0" , "Disk 1" ve "CD-ROM 0" vardı. Disk 1 benim flash bellekti, ayrılmamış yazıyordu. Ben de tıklayıp bir şekilde yeni disk oluştur gibi bir şeye tıkladım ve flash belleğimi biçimlendirdi. Artık sıkıntı yok. Yardımlarınız için hepinize teşekkürler . :like:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı