Çözüldü Flash bellek 0 MB olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

184424

Hectopat
Makaleler
2
AliExpress'ten 64 GB boyutunda bir bellek aldık. Bellek 2 gün önce elimize ulaştı ve boyutu 59 GB idi. Sonra içine Windows ISO dosyası yazıyorduk ve durduk yere hata verdi. Şimdi ise belleği taktığımızda list disk üzerinde 0 MB olarak gözükmekte. Akabinde bir sürü yol denedim. Chip genius ile bu belleği tamir edebilecek yazılımın numarası sanırım her neyse onu aldım. Girdim fakat belleğim orada da gözükmüyor. Gözükse işim basitti tamir edebilecektim. Fakat şu an hem boyut olarak bir şey gözükmüyor hem de tıklayınca "lütfen USB sürücüsüne bir disk yerleştirin." hatası veriyor. Kazıklandık mı dolandırıldık mı? Varsa başka bir çözümü var mıdır? Ona göre iade talep edeceğiz.

Çözüm
Tam olarak nasıl tamir ettiniz?
ChipGenius ile cihazımın gerçekten 64 GB olup olmadığını ve diğer özelliklerini alındığında söylenen özellikler ile karşılaştırdım. ChipGenius'a göre harbiden 64 GB imiş.

1.png

Akabinde numarasıyla beraber belleği düzeltecek olan programı aratıp indirdim. Yani FirstChip MP Tools programı. Başta flaş bellek hiç gözükmedi. Hatta bunun yüzünden moralim düştü ve açmamaya karar verdim. Fakat dün müsaittim bir şeyler yapmaya ve numarayı tekrar kopyalayıp başka bir yerden indirdim aynı aracı. Araç çince geliyor karşınıza. Sağ taraftan İngilizce seçebilirsiniz. Sonrasında cihazımın ChipGenius'taki bilgilerine göre orayı doldurdum ve tarama yaptırdım. Flaş belleği bu işlemden sonra tekrar taktığımda 32 GB oldu. Şimdi bunu düzeltmeyi hedefliyorum. Yakın zamanda bu flaş için bir kurtarma rehberi hazırlayacağım.
Aliexpress'teki usb ürünlerin çoğu sahtedir. Ucuz ve çakma mal almayın.
Çakma olduğundan ve USB alındığından haberim yoktu. Eve geldiğinde öğrendim aslında. Ve evet haklısınız hocam, çoğu sahte imiş. USB şahsıma ait değil aslında. Ama tamir etmeyi çalışmadım da değil.
Rufus üzerinden bir ISO yazdırmayı dener misin?
Hocam 0 MB gözüküyor halen. :D
Rufus ile FreeDOS yazmayı denediniz mi?
Hocam boyutu düşük giremiyorum belleğin içine.
GÜNCEL: Flaş belleği tamir ettim. Fakat 32 GB gözüküyor artık. Ama Chip Genius'a göre gerçekten 64 GB.

Tam olarak nasıl tamir ettiniz?
ChipGenius ile cihazımın gerçekten 64 GB olup olmadığını ve diğer özelliklerini alındığında söylenen özellikler ile karşılaştırdım. ChipGenius'a göre harbiden 64 GB imiş.

1.png

Akabinde numarasıyla beraber belleği düzeltecek olan programı aratıp indirdim. Yani FirstChip MP Tools programı. Başta flaş bellek hiç gözükmedi. Hatta bunun yüzünden moralim düştü ve açmamaya karar verdim. Fakat dün müsaittim bir şeyler yapmaya ve numarayı tekrar kopyalayıp başka bir yerden indirdim aynı aracı. Araç çince geliyor karşınıza. Sağ taraftan İngilizce seçebilirsiniz. Sonrasında cihazımın ChipGenius'taki bilgilerine göre orayı doldurdum ve tarama yaptırdım. Flaş belleği bu işlemden sonra tekrar taktığımda 32 GB oldu. Şimdi bunu düzeltmeyi hedefliyorum. Yakın zamanda bu flaş için bir kurtarma rehberi hazırlayacağım.

Çözüm

Eki Görüntüle 965496

Akabinde numarasıyla beraber belleği düzeltecek olan programı aratıp indirdim. Yani FirstChip MP Tools programı. Başta flash bellek hiç gözükmedi. Hatta bunun yüzünden moralim düştü ve açmamaya karar verdim. Fakat dün müsaittim bir şeyler yapmaya ve numarayı tekrar kopyalayıp başka bir yerden indirdim aynı aracı. Araç Çince geliyor karşınıza. Sağ taraftan İngilizce seçebilirsiniz. Sonrasında cihazımın ChipGenius'taki bilgilerine göre orayı doldurdum ve tarama yaptırdım. Flash belleği bu işlemden sonra tekrar taktığımda 32 GB oldu. Şimdi bunu düzeltmeyi hedefliyorum. Yakın zamanda bu flash için bir kurtarma rehberi hazırlayacağım.

Banada aynı olay oldu ama tam anlayamadımç nasıl yaptıgınızı anlatabilir misınız?

Banada aynı olay oldu ama tam anlayamadımç nasıl yaptıgınızı anlatabilir misınız?
Önce ChipGenius'u indirip belleği cihaza bağlayın. Sonra "Controller Part-Number" yazan yerin yanındaki kodu kopyalayın. Sonra internette aratınca çıkıyor zaten tamir etme aracı. O da bellekten belleğe göre değişeibliyor elbet. Benimki FC1178BC olduğu için ona uygun yapılmış olan MP Tools'u indirdim. Onu indirip flaş belleğinizin ChipGenius'taki bilgilerine göre birkaç ayarını daha yapıyorsunuz. Dediklerimin videolu anlatımı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı