Flash bellek biçimlendirme

Starixx1

Hectopat
Arkadaşlar, USB flash belleğimi Memtest86 için biçimlendirmiştim sonra geri çevirmeye çalıştım. Bu şekilde oluyor. Başka bir biçimlendirme uygulaması biliyor musunuz? Belleğimi kullanamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi söyleyeceklerimi flash bellek takılı iken yapınız.

1) Windows logosuna sağ tıklayınız.

2)

İşaretlediğim yere tıklayınız.

3)

Karşınıza benzer bir ekran gelecek. Ekran görüntüsünü atınız.

Son düzenleme:
Ayrılmamış yazan yerin üstüne sağ tıklayınız. Sonrasında "Basit Birim" yazan yere tıklayınız. "Next" diyerek geçiniz. FAT32 veya NTFS olmasına dikkat ediniz.
Yapamadım acaba Discord'umu versem uzaktan kontrol programları ile siz yapabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 1.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 34
  • 2.png
    7,3 KB · Görüntüleme: 44
Şimdi flash belleğinizin takılı olduğundan emin olduktan sonra adımlarımıza başlayalım.

1)
Ayrılmamış alanın üstüne sağ tıkladık ve işaretlediğim yere tıkladık.

2)
İşaretlediğim yere tıkladık.

3)
İşaretlediğim yere tıklamamız yeterlidir. "Basit birim boyutu" sizde farklı olabilir. Problem değil.

4)
İşaretlediğim yere tıklayınız. "Şu sürücü harfini ata" sizde farklı olabilir. Problem değil.

5)
Mavi ile işaretli olan yerin "NTFS" olması önemli. Siyah ile işaretli olan yer USB'nizin ismi olacak, istediğiniz ismi koyabilirsiniz (Türkçe karakter kullanmanızı tavsiye etmiyorum).

6)
İşaretlediğim yere tıklayınız. Artık her şey tamam

Bu hatayı aldım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…