Flash bellek çıkarılabilir disk olarak gözüküyor

mosab2008

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Syrox 64GB 2209L
Anakart
HP 820D
Arkadaşımın Syrox 64GB 2209L flashı var bilgisayara takınca flash bellek çıkarılabilir disk olarak gözüküyor. Flashın içine giremiyorum, biçimlendiremiyorum, disk yönetiminde medya yok yazıyor. Üstüne tıklayınca "l*tfen içine bir disk yerleştirin " diyor.
-Smi mass production tool.
-Rufus
-Chipgenius
-HDD Low level format.
-HD Tune Pro.
Araçlarını kullandım hepsinde flash gözükmüyor.
1 gündür çözmeye çalışıyorum çözemiyorum bu sorunu. Yardımcı olursanız sevinirim.

CMD ile denediniz mi belli komutlar aracılığı ile en sağlıklı o şekilde biçimlendiriyor onun haricinde markayı yeni duydum :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CMD ile denediniz mi belli komutlar aracılığı ile en sağlıklı o şekilde biçimlendiriyor onun haricinde markayı yeni duydum :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçekten haklısın böyle adını bile duymadığım markadan hiçbir şey almam onun yerine 16 GB'lik ama bilindik bir şey alırım.

Aynı yuvaya başka bir flash bellek taktığınızda görüyor mu? Cevap hayır ise yuvada sorun olabilir, cevap evet ise elinizdeki belleğin kontrolcüsünde bir sorun olabilir ve eğer durum buysa ürünü değiştirmenizi öneririm zira bunu hiçbir yazılım çözemez.

@BlueEagle
bunu da denedim list disk yapınca şöyle bir şey çıkıyor

Gerçekten haklısın böyle adını bile duymadığım markadan hiçbir şey almam onun yerine 16 GB'lik ama bilindik bir şey alırım.

Flash benim değil zaten arkadaşımın.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    36,8 KB · Görüntüleme: 6
@BlueEagle
bunu da denedim list disk yapınca şöyle bir şey çıkıyor

Flash benim değil zaten arkadaşımın.
Paylaştığınız ekran görüntüsü ışığında şunu öneririm:

Yönetici hakları ile komut istemini çalıştırın ve chkdsk X: /r /f (X harfini sürücü hangi harf ise onunla değiştirin, örneğin flash belleğinize D harfi atanmış ise X yerine D yazın). yazıp enter tuşuna basın. Diskin boyutuna göre bu işlem hatrı sayılır bir süre alabilir.

Eğer işlem bittiğinde diskiniz düzelmedi ise, sırasıyla:
  1. Yönetici hakları ile komut istemini açın ve diskpart yazın.
  2. list disk yazın.
  3. select disk 2 (flash belleğin 2 numaralı disk olduğuna emin olun, değilse sayıyı değiştirin) yazın.
  4. clean yazın.
  5. convert gpt yazın.
  6. create partition primary yazın.
  7. format qucik fs=exFAT (veya FAT32 veya NTFS artık hangisni istiyorsanız).
  8. assign yazın.

Paylaştığınız ekran görüntüsü ışığında şunu öneririm:

Yönetici hakları ile komut istemini çalıştırın ve chkdsk X: /r /f (X harfini sürücü hangi harf ise onunla değiştirin, örneğin flash belleğinize D harfi atanmış ise X yerine D yazın). yazıp enter tuşuna basın. Diskin boyutuna göre bu işlem hatrı sayılır bir süre alabilir.

Eğer işlem bittiğinde diskiniz düzelmedi ise, sırasıyla:
  1. Yönetici hakları ile komut istemini açın ve diskpart yazın.
  2. list disk yazın.
  3. select disk 2 (flash belleğin 2 numaralı disk olduğuna emin olun, değilse sayıyı değiştirin) yazın.
  4. clean yazın.
  5. convert gpt yazın.
  6. create partition primary yazın.
  7. format qucik fs=exFAT (veya FAT32 veya NTFS artık hangisni istiyorsanız).
  8. assign yazın.
üsttekini yaptım Cannot open volume for direct access. diyor

Alttakini yapınca da sadece hard disk gözüküyor. Flash gözükse bile unknow yazıyor.

Geri
Yukarı