Flash bellek disk yazma korumalı hatası - Musallat.exe

GhosTReis

Hectopat
Daha fazla  
Bugün okulda flash belleği bilgisayara taktım çıkarıp başka bir bilgisayardan dosya atarken disk yazma korumalı hatasını verdi. Attrib yaptım MusaLLaT.exe'yi gördüm, nasıl kaldırabilirim? MusaLLaT.exe silici denedim olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece bana odaklanabilecekseniz, sistemin logları üzerinden silebiliriz.

Farbar Recovery Scan Tool yazılımının, sisteminize uygun olan veriyonunu (32/64Bit), masaüstünden yönetici olarak çalıştırın. USB bellek ve harici diskleriniz sisteme takılı olmalıdır.
Scan butonuna basın. 2 aşamalı olarak size iki log verecektir. Frst.txt ve Additional.txt logları gönderebilirseniz silebiliriz. Bu bir süreçtir.

Bilgisayarına BitDefender, Kaspersky gibi kaliteli bir aktif koruma sağlayan antivirüs yazılımı kur. Belleği de takıp tam tarama yap ve sil.

USB'yi temizledikten sonra yeniden o zararlı bulaşan PC'ye takarsan yeniden bulaşacak. O bilgisayara da antivirüs kurman lazım.

Basit bir zararlıdır, her antivirüs veritabanında içermekte.

Sadece bana odaklanabilecekseniz, sistemin logları üzerinden silebiliriz.

Farbar Recovery Scan Tool yazılımının, sisteminize uygun olan veriyonunu (32/64Bit), masaüstünden yönetici olarak çalıştırın. USB bellek ve harici diskleriniz sisteme takılı olmalıdır.
Scan butonuna basın. 2 aşamalı olarak size iki log verecektir. Frst.txt ve Additional.txt logları gönderebilirseniz silebiliriz. Bu bir süreçtir.
Logları sana nereden gönderebilirim? Discord vs. varsa oralardan gönderebilirim.

Bir yöntem de ben söyleyeyim. Eğer elinizde OTG kablosu ve Android Telefon/Tablet ya da en basitinden Flash belleğe yazılmış bir Android Live sürümü varsa virüslü Flash belleği cihazınıza takın, ayarlardan Flash belleği temizleyin.

Dosyalarınızı masaüstüne aktarın, flaş belleği formatlayın. Tekrar gelmiyor bu şekilde yapınca, defalarca yedim o virüsü kırtasiyelerde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı