Flash bellek gözükmüyor

MehmetYP

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: MSI Ventus RTX 2060 12G OC. CPU: Ryzen 5 5600. CPU COOLER: Deepcool AK400 DIGITAL. RAM: HyperX Fury 32GB (2x16) CL18 3600MHz. Motherboard: MSI MAG B550 Tomahawk. SSD: Kingston KC3000 2048GB M.2 . SSD: Kingston A2000 500GB M.2. CASE: Bitfenix Nova Mesh NSE-300-KKGSK-4A.
Meslek
Lazer Kesim Ustası
İçindeki dosyalara ihtiyacım olan USB belleğimi bugün taktığımda böyle bir durumla karşılaştım. Diskpart'da ve "sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir" de görünen USB'yi bir türlü bilgisayara tanıtamadım. Normal bir durumda USB belleği sıfırlar durumu kurtarırdım fakat dosyalar bana lazım.

Ekran görüntüsü 2024-04-07 182737.png

resim_2024-04-07_183039710.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İçindeki dosyalara ihtiyacım olan USB belleğimi bugün taktığımda böyle bir durumla karşılaştım. Diskpart'da ve "sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir" de görünen USB'yi bir türlü bilgisayara tanıtamadım. Normal bir durumda USB belleği sıfırlar durumu kurtarırdım fakat dosyalar bana lazım.

Eki Görüntüle 2161947

Eki Görüntüle 2161950
eğer disk yönetiminde gözüküyorsa cmd kodlarıyla dosyaları masaüstüne taşıyabilir veya kopyalayabilmeniz lazım.

İşine yarayabilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arkadaşın işine yaramayacaktır muhtemelen. Yani buradaki yöntemi kullanamayacaktır. Çünkü sorunlu olan USB belleğinde bir sürücü harfi bulunmuyor.

Yani örneğin komut isteminde bir USB belleğin içine girmek için "X:" yazıp enter tuşuna basmamız gerekiyor diyelim, ama bu arkadaşın USB belleğine bir sürücü harfi atanmamış görünüyor paylaştığı fotoğrafta.

Eki Görüntüle 2161947

Eki Görüntüle 2161950
MiniTool Partition Wizard Home Edition gibi program gerekli size dosya sistemi gözükmüyor.
Sanırım linux tarzı dosya sistemi var.
Ntfs.Fat32 veya exfat değil çünkü

MiniTool Partition Wizard Home Edition gibi program gerekli size dosya sistemi gözükmüyor.
Sanırım linux tarzı dosya sistemi var.
Ntfs.Fat32 veya exfat değil çünkü
Hocam o program ile işi çözmeye çalıştım fakat bir türlü olmuyor. Dosya kopyalama da işe yaramıyor program üzerinde.

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-07_185647243.png
    resim_2024-04-07_185647243.png
    126,7 KB · Görüntüleme: 9
  • Ekran görüntüsü 2024-04-07 185800.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-07 185800.png
    41 KB · Görüntüleme: 4
Bana kalırsa USB'yi biçimlendirip cihazını önce bir kurtar. Daha sonra 3. parti yazılımlar ile kaybolmuş verilerini yeniden kurtarabilirsin.

Örneğin ben bunun için EaseUS kullanıyorum. Hatta biçimlendirmeden bile program aracılığı ile verilerini kurtarabilir, daha sonra biçimlendirebilirsin.

Bana kalırsa USB'yi biçimlendirip cihazını önce bir kurtar. Daha sonra 3. parti yazılımlar ile kaybolmuş verilerini yeniden kurtarabilirsin.

Örneğin ben bunun için EaseUS kullanıyorum. Hatta biçimlendirmeden bile program aracılığı ile verilerini kurtarabilir, daha sonra biçimlendirebilirsin.
Biçimlendirdikten sonra 3. parti yazılımlardan Free olanlar, dosyaları kurtaramaz veya eksik kurtarır. Ücretlilerde cep yakar.

Yeni konular

Geri
Yukarı