Flash bellek RAM olarak kullanılabilir mi?

Daha fazla  
YouTube'da bir video gördüm. Videoda flash belleği RAM olarak kullanmayı gösteriyor. Ben olmaz diorum ancak arkadaşım olur diyor. Olur mu? Olmaz mı?
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda izlemedim ama gösterilen direkt o değildir. Bellek hiyerarşisine ekliyor sadece. Ve video 2015 yılından kalma. Gübümüzde size gram faydası olmaz desem yeridir. Hatta Windows neye bakıyor bilmiyorum ama bazı sistemlerde buna izin bile vermiyor.

Sanal bellek tanımlamak yapılacak en mantıklı şey. O da 4 GB RAM'li bilgisayarınızda 8 GB RAM isteyen oyunu çalıştırmanızı sağlamaz. Belleğin hızının değil de kapasitesinin önemli olduğu durumlarda iş yapar ki normal kullanıcı bunu neredeyse hiç yaşamaz.

Yani büyük dosyalarla uğraşmıyorsanız sanal belleği otomatikte bırakın. Belleğiniz size yetmiyorsa cüzdanınızı kullanın.

YouTube'da bir video gördüm. Videoda flash belleği RAM olarak kullanmayı gösteriyor. Ben olmaz diorum ancak arkadaşım olur diyor. Olur mu? Olmaz mı?
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ReadyBoost özelliği ile kullanabilirsiniz ancak öyle aman aman bir etkisi olmaz eski cihazlarda daha çok işe yarar bir yöntemdir ReadyBoost.

Geri
Yukarı