Flash bellekte oluşan 2GB'lık dosya nedir?

LAPTOP GEZGİNİ

Centipat
Yer
Eşme/Uşak
Disk yönetiminde USB özellikler deyince Vendorco Product Code yazıyor.
Ve şöyle bir şey oldu, ben USB'ye müzik attım 40 tane, sonra bilgisayara aldım ve flash'ı çıkarıp taktıktan sonra 2 GB bir dosya oluştu. Yani müzikler yoktu ama yedek almıştım. Bunun bu yazı ile alakalı diye tahmin ediyorum 🤔

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü; üretici firmalar için 1 GB 1000 MB'tır. Windows için ise 1 GB 1024 MB'tır. NTFS ile formatladığın zaman dosya indeksleri de belli bir alan kaplar. Bu yüzden 16 GB'lık bir USB bellek sistem tarafından 14.9 GB olarak görür. (bende 16 GB'lık flash olduğu için örnek olarak 16 GB'lık Flash'tan bahsettim.)

Çünkü; üretici firmalar için 1 GB 1000 MB'tır. Windows için ise 1 GB 1024 MB'tır. NTFS ile formatladığın zaman dosya indeksleri de belli bir alan kaplar. Bu yüzden 16 GB'lık bir USB bellek sistem tarafından 14.9 GB olarak görür. (bende 16 GB'lık flash olduğu için örnek olarak 16 GB'lık Flash'tan bahsettim.)

Benim asıl sormak istediğim şu vendorco product code nedir?

Çünkü flash belleğimde disk yönetiminde öyle yazıyor.

benzer bi durum bana da olmuştu ama biraz farklı şekilde bende dosya ismi sayılar ve harflerden oluşuyordu onları sildim bi zararı olmadı flashtaki yedeklere ama sen yine de diğer kişilerin de çözümünü bekle

Benzer bir durum bana da olmuştu ama biraz farklı şekilde bende dosya ismi sayılar ve harflerden oluşuyordu onları sildim bir zararı olmadı flashtaki yedeklere ama sen yine de diğer kişilerin de çözümünü bekle.

Aynı şey bana da oluyor Recep Baltaş bir el atsa iyi olacak. Çünkü flash belleğe o kadar 100 lira verdim.

Geri
Yukarı