Flash diskte virüs var mı?

Arkadaşlar flash belleğimde içinde virüs olup olmadığını nasıl anlayacağım? Kaspersky ile tarattım virüs çıkmadı. Bir flashta dosya olmazsa virüs de çıkabilir mi? Bir de içinde gizlenen dosyaları nasıl bulabilirim?

Tarama yapınca anlaşılır zaten Kaspersky ile tarattıysan bir sıkıntı olmaz.
Flashta dosya yokken virüs olma şansı olabilir muhtemelen, kendini gizleyen virüsler mevcut.
İçinde gizlenen dosyaları antivirüs programlarıyla bulabilirsin.
dosya gizlenmişse görünüm kısmında gizli öğeleri göster diyerek görebilirsin.
1623434816508.png

Tarama yapınca anlaşılır zaten Kaspersky ile tarattıysan bir sıkıntı olmaz.
Flashta dosya yokken virüs olma şansı olabilir muhtemelen, kendini gizleyen virüsler mevcut.
İçinde gizlenen dosyaları antivirüs programlarıyla bulabilirsin.
Dosya gizlenmişse görünüm kısmında gizli öğeleri göster diyerek görebilirsin.Eki Görüntüle 1064918

Flash belleğimin üstünde 32 GB yazıyor. Ama biçimlendirdikten sonra genede 29,2 GB gözüküyor bunun sebebi nedir hocam?

Flash belleğimin üstünde 32 GB yazıyor. Ama biçimlendirdikten sonra genede 29,2 GB gözüküyor bunun sebebi nedir hocam?

Çoğu Flashdisklerde öyle hocam benim de 16 GB'lık flashdiskim 14,4 GB gözüküyor diğer 16 gblıkta 14,6 GB gözüküyor bir fikrim yok ama.
böyle bir konu var arkadaşın biri açıklamış bakabilirsin.

FlashDisk vergiside olabilir. 😁

Çoğu flashdisklerde öyle hocam benim de 16 GB'lık flashdiskim 14,4 GB gözüküyor diğer 16 gblıkta 14,6 GB gözüküyor bir fikrim yok ama.
Böyle bir konu var arkadaşın biri açıklamış bakabilirsin.

Flashdisk vergiside olabilir.

Hocam ben gizli öğeleri açtım. System volume information diye bir şey çıktı açmaya çalışıyorum. Erişim engellendi diyor. O konuda bir fikriniz var mı? 😁

Hocam ben gizli öğeleri açtım. System volume information diye bir şey çıktı açmaya çalışıyorum. Erişim engellendi diyor. O konuda bir fikriniz var mı? 😁
System Volume Information dosyası için sürücünün kendini koruma mekanizması diyebiliriz.
System Volume Information klasörü içinde sistem geri yükleme dosyaları, birime ait bilgiler ve arama dizin bilgileri bulunuyor. Aygıt sürücülerinin özel verilerini sakladığı çantası diyebileceğimiz System Volume Information dosyasını silseniz bile gizli klasörlerin görüntülendiği farklı bir Windows işletim sistemine sahip bilgisayara ya da kendi bilgisayarınıza yeniden bağladığınız zaman tekrar görebilirsiniz.

System volume ınformation dosyası için sürücünün kendini koruma mekanizması diyebiliriz.
System volume ınformation klasörü içinde sistem geri yükleme dosyaları, birime ait bilgiler ve arama dizin bilgileri bulunuyor. Aygıt sürücülerinin özel verilerini sakladığı çantası diyebileceğimiz System volume ınformation dosyasını silseniz bile gizli klasörlerin görüntülendiği farklı bir Windows işletim sistemine sahip bilgisayara ya da kendi bilgisayarınıza yeniden bağladığınız zaman tekrar görebilirsiniz.

Anladım. Kaspersky ile taradığımda 91 dosya çıkıyor ama flashımda 85 tane dosya var sadece bunun sebebi nedir? Ve flash ı biçimlendirdiğim zaman virüsler gider mi? Bu ikisi son sorum söz 😁 System volume information silmeme gerek yok değil mi? Onuda tarattım.

Anladım. Kaspersky ile taradığımda 91 dosya çıkıyor ama flashımda 85 tane dosya var sadece bunun sebebi nedir? Ve flash ı biçimlendirdiğim zaman virüsler gider mi? Bu ikisi son sorum söz 😁 System volume information silmeme gerek yok değil mi? Onuda tarattım.

Hocam biçimlendirme virüse bağlı bazı virüsler silinebilir bazı virüsler kendini koruyarak kalabilir.
Taratıp silmek daha mantıklı.
91 dosya olayına gelirsek bir şekilde gizlenmiş dosyalar olabilir veya diskle alakalı dosyalar tam bilemiyorum bende.

Geri
Yukarı