Flash diskteki dosyaların kopyalanması nasıl engellenir?

Daha fazla  
İyi günler.

Bazen flash diskimin içindeki dosyaları yazdırmak için internet kafeye ya da kırtasiyelere gidiyorum. (buna mecburum)

Ekran bana dönük olmadığı için ekranı göremiyorum.

Dosyalarımın internet kafeci ya da kırtasiyeci tarafından kopyalanmasını istemiyorum.

Hangi programla kopyalanmayı engellerim?

Kopyalamayı engelleyemezsin. O kadar film var adam USB takıp her şeyi alıyor. Bu kadar basit olsaydı, kimse bunu yapamazdı. :)
Anladım.

Benzer bir şey sorayım. Çok yıllar önce, film izlemek için internet kafeye gitmiştim.

Bilgisayarın diskindeki filmleri, kendi flash diskime kopyalamak istediğimde, kopyalayamadığımı gördüm.

Bir programla engelleniyordu.

Bunu yapan hangi program olabilir?

Şimdi şöyle ki bazı yöntemler ile dosyanızın kopyalanmasını engelleyebilirsiniz ancak siz dosyayı kilitlediğinizde adam çıktı da alamayacaktır ve basitinden olan şifreleme yöntemi kullandığınız taktirde adama şifreyi vermek durumunda kalacaksınız bu esnada yine yetki kazanmış olacak. Siz iyisi mi internet kafeye gittiğiniz zaman bir bilgisayara 1 saatlik oturun ve çıktıyı kendinizin yollamak istediğinizi söyleyin ve kopyalanmasını engellemiş olun.

Çıktı alındıktan sonra da kuyruktan takip edilebilme imkanı var aslında bu işin tam bir çözümü için kendi çıktınızı kendiniz alın.

Ekteki siteleri otomatik çevirtip inceleyebilirsiniz.

flashtan koruma
flash şifreleme - microsoft sitesinden

Anladım.

Benzer bir şey sorayım. Çok yıllar önce, film izlemek için internet kafeye gitmiştim.

Bilgisayarın diskindeki filmleri, kendi flash diskime kopyalamak istediğimde, kopyalayamadığımı gördüm.

Bir programla engelleniyordu.

Bunu yapan hangi program olabilir?
Bunu yapabilir çünki işletim sistemi adamın kontrolunde. Sadece okuma yapmıştır o filmlere, gerisini kısıtlamıştır. İnternt kafe programlarının kendilerinde olabiliyor bu özellikler.

Bu yöntem ya da programların adları nedir? (Kopyalamayı engelleyen program)

İsunshare safe USB genius

Linkleri bıraktım zaten üstte de var linkler. Windows'un kendi sitesinden de rehber var incele biraz oraları belki de sadece yazdırma yapma iznini oluşturabileceğin bir şeyler yakalayabilirsin şu an bu kadar hakim değilim olaya ancak mümkün gibi gelmiyor çünkü Windows izinleri okuma ve yazma olarak 2'ye ayırmış geçmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı