Flash ile virüs bulaşır mı?

Beren Yağız

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar öncelikle. Ben arkadaşımın bilgisayarından crackli bir oyun olan PES 2013'ü flash belleğe attım ve kendi bilgisayarıma taşımak istiyorum. O flash'ı kendi bilgisayarıma takarsam virüs bulaşır mı? Bu arada oyun uzun zamandır crackli. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi akşamlar öncelikle. Ben arkadaşımın bilgisayarından crackli bir oyun olan PES 2013'ü flash belleğe attım ve kendi bilgisayarıma taşımak istiyorum. O flash'ı kendi bilgisayarıma takarsam virüs bulaşır mı? Bu arada oyun uzun zamandır crackli. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
USB takınca tetiklenen bir virüs taşıyor ise bulaşır.

Herkese iyi akşamlar öncelikle. Ben arkadaşımın bilgisayarından crackli bir oyun olan PES 2013'ü flash belleğe attım ve kendi bilgisayarıma taşımak istiyorum. O Flash'ı kendi bilgisayarıma takarsam virüs bulaşır mı? Bu arada oyun uzun zamandır crackli. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Evet, Flash'tan virüs bulaşabilir.

Çalıştırma zorunluluğu yok, flash takıldığında da bulaşabilir. Bende crackli pes 2013 kullanıyorum 3 senedir siteyi hatırlasam söylerdim ama maalesef.

Microsoft, yeni işletim sistemlerinde USB'lerde Autorun özelliğini devre dışı bıraktı, bu yüzden USB'den otomatik program çalışması artık mümkün değildir. Ama USB içindeki zararlı dosyaya tıklarsanız, sıkıntı olabilir. Ama eğer bilindik bir program ise Windows Güvenlik bile karantinaya alır.

Flash bellekte virüs varsa alası bile bulaşır. Özellikle flash belleklere autorun virüsleri bulaşıyor takılan pclere bulaşabilmek için. Çok arkadaşımın getirdiği flashlarda karşılaştığım için biliyorum. Ben asla kaliteli bir antivirüs yüklü değilken kimsenin USB belleğini, taşınabilir hard diskini vs cihazları takmam. Önce güvenlik.

Geri
Yukarı