Flash New52'de Eobard Thawne var mı?

New52'den önce değil miydi?

1654985764086.png

Ve New52 zamanı Wally West Dr. Manhattan tarafından evrenden silindiği için haliyle Zoom da siliniyor. Bu cildin geçtiği esnada kimse ne Wally'i ne Hunter'ı biliyordu.
Kanka Rebirth dönemi New52dan sonraki 2016-2021 DC Çizgi Romanlarının geçtiği döneme diyor. Senin fotosunu attığın çizgi roman ise Barry Allen'ın 24 senelik ölümünden döndüğü hikaye.
Diziyi izlemekten ve eski yazıları okumaktan sizin kafalar iyice karışmış. İngilizce ile aran nasıl, ona göre kaynak atıcam.

Kanka rebirth dönemi New52'dan sonraki 2016-2021 DC çizgi romanlarının geçtiği döneme diyor. Senin fotosunu attığın çizgi roman ise barry Allen'ın 24 senelik ölümünden döndüğü hikaye.

O 23 yıllıktan sonra flashpointe kadar olanlar var, New52 daha almadım.
İngilizce ile aran nasıl, ona göre kaynak atacağım.

Az buz var, at istersen.

Professor Zoom ise onun takma adı gibi bir şey yani kendisini zooma çok benzetiyor bizim eobard o nedenle kendine proffesor Zoom diyor proffesor ismide bilim adamı olduğu nedeniyle.
Ayrıca çizgi romanlarda Eabord Thawne çok daha önce yaratıldı Zooma benzemesi diye bir şey söz konusu değil. İkinci olarak Eabord karakteri gereği Barry hariç kimseyi taklit etmez ve diğer tüm speedsterları kendinden aşağı görür.

Burada 2016'ya kadar olan okuma sırası var. 2016 ile beraber DC Universe Rebirth dönemi başlıyor. Zoom hakkında fikrinizin olması için en azından bazı önemli Wally West zamanı Flash çizgi romanlarını okumuş olmanız gerekiyor. Ayrıca Flashpoint de düşündüğünüz şey değil spoiler olmasın diye çok detay vermiyorum. Sadece herhangi bir çizgi roman filmini veya dizisini değerlendirip çizgi romanlar hakkında fikir sahibi olmayın.

Son olarak hocam, büyük ihtimalle bu blogda Flash dahil olmak üzere Marvel ve DC'nin çizgi roman evrenleri ile ilgili en bilgili bir 5-10 kişi içindeyimdir. Biraz egolu bir söz biliyorum ama şu zamana kadar çizgi roman satın almak için ne fedakarlık yaptım ben bilirim. Eğer bu konularda soracağın bir şey olursa direkt etiketleyebilirsin. Sonuç olarak ilk olarak attığın kitaptaki villian Eabord Thawne.
Gerçekliğin değiştiği farklı bir bozuk/kırık zaman çizelgesini anlatmıyor muydu, yani bildiğiniz gibi değil derken.
Sürprizbozana alıp anlatabilirsin spoiler bende okuma hevesini artırıyor.
Onu nasıl yapıyoruz

Beceremedim neyse Flashpoint spoiler.

Hocam Watchmen okudun mu veya izledin mi bilmiyorum. Buradaki sonsuz güçlü Dr. Manhattan aslında Flashpoint sonrası evren tekrar yazılırken bir 10 yılı çalıyor ve Wally West'i de çok güçlü olduğu için gerçeklikten siliyor. Kahramanların hayatından 10 sene çalındığı için tabiki bildiğimiz çoğu hikayeler ve kahramanların birbirleri arasındaki ilişkiler yaşanmamış oluyor. DC Universe Rebirth #1 (2016) çizgi romanı ile beraber Wally West evrene geri dönüyor ve büyük tehlike konusunda başta mentoru Barry olmak üzere herkesi uyarma misyonunu üstleniyor. Batman/The Flash: The Button hikayesi ile orijinal Eabord Thawne'nin geri dönüşüne şahit oluyoruz. Ardından Doomsday Clock ile de bu büyük saga sonuçlanıyor. Kısaca Dr. Manhattan'ın amacı Superman'i gözlemlemek ve hayatı başka şartlar altında da olsa yine tamamen iyilik timsali kalacak mı görmek. Major spoilerlar hariç detaylar ve hikayenin sonu sende.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı