Flasha virüs girdi

salt okunur modda diğer dosyalarda silinince gitmezmi diger dosyaları siliyorum siliniyor aynı şekilde diger kısayollarda siliniyor.
Salt okunur moddaki bir flashta hiçbir şey silinemez ve flasha hiçbir şey yazılamaz. Eğer bir klasör bu durumdaysa sadece o klasör ve geçerliyse alt klasörlerine hiçbir şey yazamaz ve silemezsiniz. Siliniyormuş gibi görünmesi normal ama sayfayı yenilediğinizde tekrar gelir.
Flashınızda Chkdsk /f yapmayı deneyin.

Salt okunur moddaki bir flashta hiçbir şey silinemez ve flasha hiçbir şey yazılamaz. Eğer bir klasör bu durumdaysa sadece o klasör ve geçerliyse alt klasörlerine hiçbir şey yazamaz ve silemezsiniz. Siliniyormuş gibi görünmesi normal ama sayfayı yenilediğinizde tekrar gelir.
Flashınızda chkdsk /f yapmayı deneyin.

Ekran görüntüsü 2024-04-03 111025.png

Kapalı gibi görünüyor. Bahsettiginiz "chkdsk/f" nasıl yapabirim?

Eki Görüntüle 2157860

Kapalı gibi görünüyor. Bahsettiginiz "chkdsk/f" nasıl yapabirim?
Buradaki DOSYA zaten kısayol, bir klasör değil.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Flashınızın yol adını girip iki nokta koyup entera basın. Sanırım şu an E olarak görünüyor.
Kod:
E:
Bu kodu yazdıktan sonra aşağıdaki kodu yazıp enterlayın. Ardından sonuçları bekleyin.
Kod:
chkdsk /f

Buradaki DOSYA zaten kısayol, bir klasör değil.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Flashınızın yol adını girip iki nokta koyup entera basın. Sanırım şu an E olarak görünüyor.
Kod:
E:
Bu kodu yazdıktan sonra aşağıdaki kodu yazıp enterlayın. Ardından sonuçları bekleyin.
Kod:
chkdsk /f
Ekran görüntüsü 2024-04-03 112159.png

sonuç bu? yanlız pc dersi bitimek üzere 20 dk içinde hallede bilirsek iyi olur.(D diskine yaptım aynı sorun ondada var.)

Sorun yok diyor. Yine CMD üzerinden aşağıdaki komutları deneyin.
Klasörler için:
Kod:
RD /S /Q "Klasörün tam adresi"
Dosyalar için:
Kod:
DEL /F /Q /A "Dosyanın tam adresi"
Yine silme gerçekleşmezse muhtemelen salt okunur moda geçmiş olması çok yüksek bir ihtimal. Aklıma başka bir yöntem gelmiyor.

Kodu düzgün yazın bir örnek olarak şöyle:
Kod:
RD /S /Q "D:\My Games"
Kod:
DEL /F /Q /A "D:\Downloads.lnk"
Hocam hepsini denedim hiçbir şekilde kurtulamıyorum bu lanet şeyden bugün baktım flashin ismi değişmiş kendi kendine bu normalmi orhan falan yazıyor flash lar çöp oldu kullanamıyorum nasıl kurtulurum yardım edin. Dosya eklerinde göründüğü gibi dosyalar oluşuyor.flash üzerinde ne taşıma ne kopyalama nede birşey silebiliyorum iyice * sardı.

Dosya Ekleri

• IMG_20240406_101359.jpg
    IMG_20240406_101359.jpg
    40,8 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG_20240406_101338.jpg
    IMG_20240406_101338.jpg
    44,3 KB · Görüntüleme: 5
Hocam hepsini denedim hiçbir şekilde kurtulamıyorum bu lanet şeyden bugün baktım flashin ismi değişmiş kendi kendine bu normalmi orhan falan yazıyor flash lar çöp oldu kullanamıyorum nasıl kurtulurum yardım edin. Dosya eklerinde göründüğü gibi dosyalar oluşuyor.flash üzerinde ne taşıma ne kopyalama nede birşey silebiliyorum iyice * sardı.
Hocam garantisi varsa garantiye gönderin yoksa onları bilgisayarınıza bir daha takmayın. Bilgisayarınıza da tarayın ya da güzel bir format atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı