Flbk_led1 yeşil bir ışık yanıp sönüyor

Ayberk Bozkurt

Decapat
Daha fazla  
Yeşil bir ışık sürekli yanıp sönüyor, bilgisayarı açamıyorum. Sorun nedir?
Anakartım ASUS Prime B450M-K II.

Dosya Ekleri

• 16651427444476340976574194705739.jpg
    16651427444476340976574194705739.jpg
    124,3 KB · Görüntüleme: 28
Asus BIOS flashback özelliğinden dolayı yanıyor olabilir. BIOS sıkıntıları arasında şöyle bir ibare yer alıyor.

Soru 4: Işık beş saniye boyunca yanıp söner ve sabit bir ışığa dönüşürse, BIOS FlashBack™ düzgün çalışmıyor demektir.

CEVAP 4: Bu durumun nedenini tespit etmek için aşağıdaki durumları kontrol edin:

1. USB flash sürücüsünün formatı FAT16 / 32, BIOS dosyası ve anakart modelinin adı doğru mu?

2. USB BIOS FlashBack™ işlem adımlarını yeniden yürütün. Sorun devam ederse yerel ASUS servis merkezinizle iletişime geçin.

Yeniden BIOS atmayı deneyebilirsin.

ASUS BIOS flashback özelliğinden dolayı yanıyor olabilir. BIOS sıkıntıları arasında şöyle bir ibare yer alıyor.

soru 4: Işık beş saniye boyunca yanıp söner ve sabit bir ışığa dönüşürse, BIOS flashback™ düzgün çalışmıyor demektir.

Cevap 4: Bu durumun nedenini tespit etmek için aşağıdaki durumları kontrol edin:

1. USB flash sürücüsünün formatı fat16 / 32, BIOS dosyası ve anakart modelinin adı doğru mu?

2. USB BIOS flashback™ işlem adımlarını yeniden yürütün. Sorun devam ederse yerel ASUS servis merkezinizle iletişime geçin.

Bu soru kısmında söylediği gibi 5 saniye yanıp sonra sabit yanmıyor benim sürekli yanıp sönüyor ışık yine de aynı problem midir?

ASUS BIOS flashback özelliğinden dolayı yanıyor olabilir. BIOS sıkıntıları arasında şöyle bir ibare yer alıyor.

soru 4: Işık beş saniye boyunca yanıp söner ve sabit bir ışığa dönüşürse, BIOS flashback™ düzgün çalışmıyor demektir.

Cevap 4: Bu durumun nedenini tespit etmek için aşağıdaki durumları kontrol edin:

1. USB flash sürücüsünün formatı fat16 / 32, BIOS dosyası ve anakart modelinin adı doğru mu?

2. USB BIOS flashback™ işlem adımlarını yeniden yürütün. Sorun devam ederse yerel ASUS servis merkezinizle iletişime geçin.

Bir de güç kaynağı şalterini indirip kaldırdıktan hemen sonra Power tuşuna basınca bilgisayar açılıyor hani biraz tehlikeli geldi ama açıldıktan sonra hemen BIOS menüsüne girip oradan halletsem olur mu?

Bu soru kısmında söylediği gibi 5 saniye yanıp sonra sabit yanmıyor benim sürekli yanıp sönüyor ışık yine de aynı problem midir?

Bir de güç kaynağı şalterini indirip kaldırdıktan hemen sonra Power tuşuna basınca bilgisayar açılıyor hani biraz tehlikeli geldi ama açıldıktan sonra hemen BIOS menüsüne girip oradan halletsem olur mu?
Olur bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı