Florasan lamba kırıldıktan sonra ne yapılmalı?

colmbusq

Femtopat
Arkadaşlar öncelikle selam başlıkta yazdığım gibi anlık bir sinirle ampüle tokat attım ve bir anda tuzla buz oldu. Etrafa yayıldı cam parçaları fakat kırıldıktan hemen sonra süpürüp, süpürdükten sonra ise 20 Dk'den biraz fazla havalandırdım ama içimde hala kötü bir his var. İnternette bu konu hakkında ciddi yazılar dönüyor, ben de herhalde o yazılardan etkilendim ve biraz kendimi kötü hissetmeye başladım. (O kadar ciddi bir şeyim yok.) Sorun olur mu diye soracaktım.

Nasıl bir süpürge kullandın? Eğer kırıldığı zaman direkt odadan çıkıp 20 dk havalandırdıktan sonra temizlediysen sorun olacağını düşünmüyorum.
Ama başta kırıldığı an temizlemeye çalıştıysan muhtemelen cıva soludun ne olacağını bilemem ama muhtemelen hoş olmaz.

Döküntüyü iyice temizleyip odayı havalandırdıysanız problem olmaz.
hocam iyice temizledim bayram temizliği gibide şuanlık sıkıntı yok gibi ilerleyen vakitte umarım bir şey olmaz

Nasıl bir süpürge kullandın? Eğer kırıldığı zaman direkt odadan çıkıp 20 dk havalandırdıktan sonra temizlediysen sorun olacağını düşünmüyorum.
Ama başta kırıldığı an temizlemeye çalıştıysan muhtemelen cıva soludun ne olacağını bilemem ama muhtemelen hoş olmaz.
5 dk sonra fln temizledim , elektirikli süpürge hata yaptım biliyorum ama neden elektirikli süpürge kullanmamak gerekiyor biliyor musunuz?

hocam iyice temizledim bayram temizliği gibide şuanlık sıkıntı yok gibi ilerleyen vakitte umarım bir şey olmaz

5 dk sonra fln temizledim , elektirikli süpürge hata yaptım biliyorum ama neden elektirikli süpürge kullanmamak gerekiyor biliyor musunuz?
Parçaları elektrikli süpürge ile temizlemek, cam kırıkları ve diğer kırılmış parçaları hızlı bir şekilde temizleme açısından pratik bir yöntem gibi görünebilir, ancak bu durum cıva buharının daha fazla yayılmasına neden olabilir. Elektrikli süpürge, kırık cam ve diğer parçaları emerken cıva buharını havaya karıştırabilir ve bu da sağlığınıza zarar verebilir.

Parçaları elektrikli süpürge ile temizlemek, cam kırıkları ve diğer kırılmış parçaları hızlı bir şekilde temizleme açısından pratik bir yöntem gibi görünebilir, ancak bu durum cıva buharının daha fazla yayılmasına neden olabilir. Elektrikli süpürge, kırık cam ve diğer parçaları emerken cıva buharını havaya karıştırabilir ve bu da sağlığınıza zarar verebilir.
hocam biz biraz o konularda pipiriğiz süpürmüş olsakda ben 20 dk'nın ardındanda biraz havalandırdım yani normalden biraz daha fazla havalandırdık bana kızdılar fakat pencereyi kapatıp kapıyıda kapattım öylede biraz çok durdu daha ev soğudu diye kapattık umarım bir şeyimiz yoktu

Hocam biz biraz o konularda pipiriğiz süpürmüş olsakda ben 20 Dk'nın ardındanda biraz havalandırdım yani normalden biraz daha fazla havalandırdık bana kızdılar fakat pencereyi kapatıp kapıyı da kapattım öylede biraz çok durdu daha ev soğudu diye kapattık umarım bir şeyimiz yoktu.

Umarım bir şeyiniz yoktur. İyi akşamlar dilerim.

Geri
Yukarı