El bileği kırıldıktan sonra hareket kısıtlanması

Quante

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 10 ay önce el bileğim kırıldı. 4 ay önce ameliyat oldum, skofoid ameliyatı. Fakat bileğimi üst tarafa rahatça bükemiyorum. Fizik tedavi gördüm biraz açıldı ama eskisi gibi olmadı. Hala evde egzersizler yapıyorum. Bileğim sabah uyandığımda bayağı katı oluyor. Egzeriz yapınca biraz daha rahatlıyor hareketim. Daha önceden tecrübesi olan falan var mı? Psikolojim bozuldu artık sakat kaldım diye kendimi üzüp duruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostum öncelikle geçmiş olsun. Benim bir yakınımın elinde parmaklarının üst tarafındaki tendonlar spiral taşlama makinesiyle kesilmiş kopmuştu. Ameliyat oldu. Olalı 1.5 yıl oldu ama hala elini tam kullanamıyor ve parmakları sert. Bende benzeri orta boyutta bir sakatlık yaşadım ve şunu söyleyebilirim pes etme sürekli fizik tedavi çalış zamanla gidicek bileğini esnet sürekli. Benim bile yara izim baya azaldı ve neredeyse %100 yerine geldi kabiliyetim. Ayrıca bilek zor bir bölge iyileşme anlamında uzun süreçler yaşanabilir. Ödemden oluşan ağrı olur uzun süre hareketsiz kaldıysa. Psikolojik olarak zor farkındayım ama dayanmaktan başka çare yok. Dediğim gibi hiç pes etme ve daha erken kazanacaksın.

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 10 ay önce el bileğim kırıldı. 4 ay önce ameliyat oldum, skofoid ameliyatı. Fakat bileğimi üst tarafa rahatça bükemiyorum. Fizik tedavi gördüm biraz açıldı ama eskisi gibi olmadı. Hala evde egzersizler yapıyorum. Bileğim sabah uyandığımda bayağı katı oluyor. Egzeriz yapınca biraz daha rahatlıyor hareketim. Daha önceden tecrübesi olan falan var mı? Psikolojim bozuldu artık sakat kaldım diye kendimi üzüp duruyorum.

Benim de 4 yıl kadar önce kolum kırılmıştı ameliyat sırasında yapılan bir hata dolayısıyla yaklaşık 1 yıl elimi kullanmadım plastik el cerrahisine gidip size uygun bir medikal egzersiz oyuncağı yaptırmak için fikir alın ben o şekilde bu sorunu aştım.

Normaldir diye düşünüyorum. Her ne kadar konunun uzmanı olmasam da kırılan yer hele eklemse tamamen eski halinde kaynamıyor. Benim de sol ayak bileğimde çatlak ve kas yırtılması durumu olmuştu seneler önce şu an bile ters bir hareket yaptığımda sızlıyor gibi oluyor.

Bende geçen yıl ıslak rampadan kayıp el bas parmağımin üstüne düştüm. Parmagim ters konumdaydi. Hiç doktora gitmedim ama kırıldığına eminim çünkü 4 5 ay kısıtlı kullandım ozellikle LGS'den dolayı çok kalem tutuyordum ama iyileşti. Sadece bir parmak bu kadar oluyorsa bileğinde iyilesecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı