Florür Neden Önemsenmiyor?

Yer
North Memphis
Dostlar, bu florür denen maddeye ihtiyacımız yok ise neden suda, diş macunlarında, yediğimiz ve içtiğimiz her şeyde var? Vücutta birikme özelliği varmış. Beyinde ve kemiklerde birikiyormuş ve IQ seviyesinde düşüşe sebep oluyormuş. Bunun ile alakalı birçok yazı, video var ama neden kimse umursamıyor? Ya da bu iddialar gerçek değil mi? Bilen birisi aydınlatabilir mi?

Florüre aslında gerçekten ihtiyacımız yok ama kıvam artırmada ve dış minesini beyazlatma için kullanılıyor. Suda bulunduğunu ilk defa sizde duydum. Neden kimse ses çıkarmıyor derseniz ona gelene kadar Momsanto ve İg farbena nestleye bakmanızı öneririm.

Merhaba. Florür her şeyde var ve kullanılıyor. Dişlere, kemiklere yararlı bir madde. IQ düşürmez florür nereden öğrendinizki bunu?
Önemsememeleri biraz garip. Bilgili insanlar bir araştırmalı.

Anladım hocam. Teşekkürler. Ruhi Çenet'in eski bir videosu karşıma çıktı da tekrar. O da florürün bu tarz zararları olduğunu söylüyordu bende "Ruhi yamuk yapmaz herhalde" dedim araştırmadım direk. Bilgilendirme için teşekkürler.

İçtiğimiz suda da var kullandığımız diş macunlarında da var. Diş minesini beyazlatma gibi bir özelliği yok florürün. Sadece hidroksiapatit kristallerine sıkı tutunumları sayesinde çözünmesi zor çökeltiler oluşturuyor aynı zamanda S. Mutans ve S. Sangius üzerinde bakterisid özellikleri sayesinde çürük profilaksisinde kullanıyoruz. Tabi ki her şeyde olduğu gibi florüründe fazlası zararlı ancak toksik düzeye ulaşabilmesi o kadar kolay değil. Bir çocuğun 1 paket diş macununu yemesiyle bile toksik düzeye ulaşamıyoruz tabi burada çocuğun kilosuda önemli bir faktör. Diş hekimliği alanında bizim severek kullandığımız ve çok faydası olan bir ürün. Her gördüğünüz bilgilere inanmamanızı öneriyorum. Verilen bilgiler yanlış değil aksine eksiktir.

İçtiğimiz suda da var kullandığımız diş macunlarında da var. Diş minesini beyazlatma gibi bir özelliği yok florürün. Sadece hidroksiapatit kristallerine sıkı tutunumları sayesinde çözünmesi zor çökeltiler oluşturuyor aynı zamanda s. Mutans ve s. Sangius üzerinde bakterisid özellikleri sayesinde çürük profilaksisinde kullanıyoruz. Tabi ki her şeyde olduğu gibi florüründe fazlası zararlı ancak toksik düzeye ulaşabilmesi o kadar kolay değil. Bir çocuğun 1 paket diş macununu yemesiyle bile toksik düzeye ulaşamıyoruz tabii burada çocuğun kilosuda önemli bir faktör. Diş hekimliği alanında bizim severek kullandığımız ve çok faydası olan bir ürün. Her gördüğünüz bilgilere inanmamanızı öneriyorum. Verilen bilgiler yanlış değil aksine eksiktir.

Limonlu çay içsem çok florür alır mıyım?

Florür dişleri korur bu yüzden diş macunlarında bulunur. Örnek olarak fazlaca tüketilen maden suyu ve siyah çayda da bulunur. Diş hekimleri florürlü diş macunlarını öneriyor. Çok fazla şehir efsanesi var ancak ben inanmıyorum.

Geri
Yukarı