Flsun V400 vs Artillery Sidewinder X2

BkKDurak

Centipat
Daha fazla  
Merhaba önceki sorularıma da bakarsanız görürsünüz ki bir 3D yazıcı alacağım. Şimdiye kadar Artillery Sidewinder X2 almaya kanaat getirmiştim ama bugün Turaç Can'ın videosunu izledikten sonra FLsun V400 almayı düşündüm. Sizce bunlardan hangisini neden almam gerektiğini açıklayabilir misiniz?

Öncelikle belirteyim 2016 dan beri Delta tipi yazıcı kullanıyorum,
Sadece 1 defa kartezyen bir yazıcı satın alıp kullandım 5-6 ay sonra geri sattım (2018 yılındaydı)

İkinci olarak şunu belirteyim, bu kısım cok önemli:
Eğer daha önce 3D yazıcı deneyimin yoksa ve de bu cihazları hem mekanik, hem yazılım gerektiğin de elektronik olarak söküp takmaya, internetten yazılar okuyup sorunları çözmeye ilgin , merakın yoksa kesinlikle Delta bir yazıcı ALMA.
Delta yazıcıların kalibrasyonu bile zordur. Daha once yazıcı deneyimi olmayan biri için çok daha zordur...

Delta yazıcı yukarıda yorumlarda bahsedildiği gibi değil, kendi içinde birçok artısı var. Söz konusu hız ve yüzey kalitesi olduğunda, Delta açık ara kazanır (ama son sözü iyi bir kalibrasyon söyler). Aksini iddia edenler daha önce deltayı görmüş ama delta yazıcı ile zaman geçirmemiş kişilerdir.

V400 gerçekten iyi bir yazıcı, en önemlisi kullanılan ana ekipmanlar çok iyi, hatta çok çok iyi. Birçok parçası klon bu arada , bu yuzden fiyat olarak bir tık daha ucuz.
Delta olmasından kaynaklı boyutu baya bir büyük!!!!

Son olarak şunu yazayım, hangi marka yı alirsan al hangi tip yazıcıyı al , kalibrasyonun mükemmel veya mükemmele yakın olmadıktan sonra , ortalama kalitede bile baskı ALAMAZSIN...

3D yazıcılar, emek, zaman ve tecrübe istiyor maalesef, bir nevi operatör olman lazım

Geri
Yukarı