Artillery sidewinder X2 filament akıtmıyor

paar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Yazıcıyı alalı yaklaşık 1 ay oldu. 1 aydır sürekli olarak baskı yapıyordı. Bugün yazıcının parçalarının çok tozlandığını ve kirlendiğini fark ettim. Nozzle'ın yan tarafında bulunan fanı temizlemek için logoyu söktüm ardından alttaki havalandırma kanalında bulunan iki ufak vidayı çıkarttım. Amacım nozzle başlığını çıkarttıktan sonra Nozze'ı değiştirmekti. Tüm bu işlemleri bir videoyu izleyerek yapıyordum. Tam Nozzle'ı değiştirme aşamasına gelmiştim ki socket Wrench'e ihtiyacım olduğuınu fark ettim. Elimde bu aletten olmadığı için değiştirme işini erteleyerek tüm vidaları geri takarak fan kısmını aynı şekilde kapattım. Tekrar baskı almak istediğimde filamentin akmadığını fark ettim. Nozzle'ın içi tamamen temiz buna eminim çünkü in-out dediğimde sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve filamenti akıtabiliyor sadece baskı esnasında akıtmıyor. Sorunun kaynağı ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim? Bu konuda fikriniz varsa ve yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

sorunun nozzle'dan değil tabladan olduğunu fark ettim. genel temizlik yaparken tabla altındaki somunları sıkmıştım. bir türlü kalibrasyon ayarını yapamıyorum.

Son düzenleme:
Kullandığın cura ayarlarını ve ekstruderın fotoğrafını atar mısın?

Geri
Yukarı