FLTMGR.SYS mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Atakan105978

Decapat
Daha fazla  
Başka bu konu benzerlerine baktım ama benim sorunumu çözmedi. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu sorun yüzünden hiç olmadık yerlerde hata alıyorum. İşletim sistemi boştayken bile hiçbir veride yük yokken mavi ekran hatası alıyorum.
Dosyalar: Yeni klasör (2) - Google Drive
5 Tane dosya var zaten. Fazla vaktinizi almam :/

Son düzenleyen: Moderatör:
  • BIOS sıfırlayın. Sıfırladıktan sonra XMP falan da açmayın bir süre.
  • MSI yazılımlarını kaldırın.
  • Tekrar SFC rehberini uygulamayı deneyin. Sorun bulmaz ise DISM rehberini uygulayın.
İşlemcide sorun olduğunu düşünmüyorum. Yine de test yapmak isterseniz 5-10 dakika boyunca Prime95 üzerinden Small FFTs testi yapabilirsiniz.

• BIOS sıfırlayın. Sıfırladıktan sonra XMP falan da açmayın bir süre.
  • MSI yazılımlarını kaldırın.
  • Tekrar SFC rehberini uygulamayı deneyin. Sorun bulmaz ise DISM rehberini uygulayın.
İşlemcide sorun olduğunu düşünmüyorum. Yine de test yapmak isterseniz 5-10 dakika boyunca Prime95 üzerinden Small FFTs testi yapabilirsiniz.
XMP yi kapattım.
SFC VE DISM YAPTIM. Bir şey çıkmadı.
Prime95 15-20 dk test yaptım sorun çıkmadı. en fazla 78 dereceyi gördüm.
DISM.png

Bundan sonra mavi ekran almaz iseniz tek tek sildiğiniz programları yükleyebilirsiniz, XMP'yi açabilirsiniz. Mavi ekran hatası alırsanız da tekrar dosyaları paylaşın.

Bundan sonra mavi ekran almaz iseniz tek tek sildiğiniz programları yükleyebilirsiniz, XMP'yi açabilirsiniz. Mavi ekran hatası alırsanız da tekrar dosyaları paylaşın.
Tamam bir iki gün süreç verin kontrol edeyim geri dönerim. Teşekkür ederim :)
XMP yi kapattıktan sonra hiç mavi ekran almadım. Muhtemelen XMP ile ilgiliydi. Sorunu şöyle yaşayanlar için daha iyi ifade edebilirim. İşletim sistemini kurarken mavi ekran alıyorsanız, hiç bir sebep yokken mavi ekran alıyorsanız ve oyunlarda zorlansa da zorlanmasa da mavi ekran alıyorsanız muhtemelen XMP ile ilgili olabilir gibi duruyor. Ama yine de bir bilene tanışmanız daha uygun olur. Daha işletim sistemini kurmadan XMP yi açmayın. Ben daha XMP(RAM Overclock) yi açmadım açtıktan sonra Yine mavi ekran alır mıyım? Bunu merak ediyorum.

Son düzenleme:
Tamam bir iki gün süreç verin kontrol edeyim geri dönerim. Teşekkür ederim :)
XMP'yi kapattıktan sonra hiç mavi ekran almadım. Muhtemelen XMP ile ilgiliydi. Sorunu şöyle yaşayanlar için daha iyi ifade edebilirim. İşletim sistemini kurarken mavi ekran alıyorsanız, hiçbir sebep yokken mavi ekran alıyorsanız ve oyunlarda zorlansa da zorlanmasa da mavi ekran alıyorsanız muhtemelen XMP ile ilgili olabilir gibi duruyor. Ama yine de bir bilene tanışmanız daha uygun olur. Daha işletim sistemini kurmadan XMP'yi açmayın. Ben daha XMP(RAM overclock) yi açmadım açtıktan sonra yine mavi ekran alır mıyım? Bunu merak ediyorum.

XMP'yi açtıktan sonra hata aldınız mı?

Geri
Yukarı