Flutter mı React Native mi?

Scitians

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar güncel hallerine bakınca hangisini önerirsiniz? Daha önceki iş yerinde React Native kullanarak Blockchain uygulamaları yazmıştık. Fakat performans ve APK boyutlarından ötürü React Native devam edip etmeme konusunda kararsızım. Sizce direkt Flutter geçmek mantıklı mı? Native öğreneyim direkt diyorum ama Android Studio sistemimde aşırı şekilde kasmakta. i7 ve 10 GB RAM'li bir makinem var ve malum Android Studio sistemi boğuyor. O yüzden sizce direkt Flutter başlamalı veya React Native ile devam etmeli miyim?

İkisi de güncel alanlar. Biri diğerinden üstün demek yanlış olur. Yazarken hangisinden keyif alıyorsun en önemlisi bu. Android Studio maalesef yüksek donanım gücü istiyor. Eğer sisteminde çok sorun yaşıyorsan Flutter'a geçebilirsin.

React Native, Javascript aracılığından dolayı performans konusunda Flutter'ın çok gerisinde. Flutter C++ tabanlı bir motorla render oluyor bu yüzden performans olarak beklentileri fazlaca karşılıyor. Zaman-Öğrenme eğrisi de React Native'e göre Flutter'ın çok daha kısa bir sürede çözüleceğini ortaya seriyor. Ben şu an sadece Flutter ile uygulamalar yazıyorum. Native öğrenmek istiyorum ama native tarafta Android değil IOS Swift öğrenmeyi planlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı