FLV ile MP4 arasındaki fark nedir?

Anna Karenina

Hectopat
Yer
Kırşehir Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
🖥️ PC: İntel Core İ7 3770 | GT 415 | HD 4000 | 16 GB RAM DDR3 1333Mhz | Quadro H61 Anakart | 300W PSU ATX | Samsung 870 EVO 250 GB SSD | Kioxia Exceria Sata SSD 480GB | Fury 128GB SSD | Toshiba MQ0ABD038 320GB HDD | Windows 10 Pro AtlasOS

Keyboard: Piranha 2345 | Mouse: Corsair Katar PRO | Headset: P47 Wireless | Monitor: Samsung SyncMaster 940BW 75 Hz | | Phone: Sony Experia M5 | Huawei P7 Lite 2017 | Laptop Asus VivoBook S14 | HP G255 i3 5005
Meslek
Oto yedek parça sanayi
FLV ile MP4 arasındaki fark nedir? Hangisi kaliteli?

Son düzenleyen: Moderatör:
FLV Flash Video oluyor, Adobe'un video uzantısı. MP4 ile farklarına gelirsek aslında temelde ikiside kalite olarak aynı fakat ben her zaman mp4 seçerim. Bazen aynı dosyayı mp4 ve flv olarak indirdiğinde arada boyut farkı olabilir fakat çözünürlükleri ve kodlandıkları şekil aynı olduğu sürece o yüzdelik değişimler hiçbir şekilde kaliteye etki etmiyor. Öte yandan kullanıcı o görüntüyü herhangi bir şekilde işlerken sorun yaşayabilir, MP4 desteği nerdeyse her sitede ve programda varken .flv konusunda aynı şey geçerli olamıyor. MP4 desteği tüm sanal ortamda daha fazla olduğu için oynatıcılarda daha iyi performans gösterebilir. Özetle; ben mp4'ü her açıdan daha iyi buluyorum.

FLV Flash tabanlı olduğu için ve Flash da artık cehennemin dibinde olduğu için karşılaştırmaya bile gerek yok. Cevap kesinlikle .mp4.

İlla karşılaştırma yapacaksanız webm ile mp4'ü karşılaştırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı