Fly İntruder İQ459 depolama sorunu

volkan0311

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar telefon 16 gb gözükmesine rağmen tamamını kullanamıyorum yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.Ayar kısmındanda seçim yapmama izin vermiyor.

Screenshot_2015-12-25-14-22-26.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonun 16 GB hafızaya sahip olması senin o kadar boş alanın olduğu anlamına gelmez. 16 GB hafızalı telefonların 5-6 GB'lık bölümlerini sistemin kendisi harcıyor. Senin telefonun da 11 GB boş alanı var. Depolama da bir sorun yok.

Google play den uygulama oyun indirdiğimde yetersiz alan uyarısı alıyorum.Mevcut alanım ekran görüntüsünde 11 gb boş olduğu halde öğrenmek istediğim bu idi.

Sanırım hafıza kartı takılı. Onu çıkartıp bir oyun indirmeyi dener misiniz. Pek zannetmiyorum ama belki birincil hafızayı SD Card olarak görebiliyor olabilir.

AYNI SORUN BENDE DE VAR, ÖN TANIMLI DİSK DEĞİŞTİRİLSE BİLE DAHİLİ BELLEK 1.48 GB GÖRÜRÜNÜYOR VE HER UYGULAMA İNDİRME ESNASINDA YETERLİ DEPOLAMA ALANI YOK UYARISI VERİYOR. HALBUKİ HEM DAHİLİ HEM DE HARİCİ SD KARTTA YETERLİ ALAN FAZLASIYLA VAR. SORUN ŞU : AYARLAR / DEPOLAMA KISMINA GİRDİĞİMİZDE 3 KISIM VAR :
1- DAHİLİ BELLEK TOPLAM 1.48 GB
2- SD KART
3-TELEFON BELLEĞİ

UYGULAMALAR VS BU DAHİLİ BELLEK KISMINA İNDİRİLDİĞİ İÇİN YETERLİ OLMUYOR.

ACABA BU YAZILIMSAL BİR HATA MI YOKSA TELEFONUN MU ÖZELLİĞİ (TELEFONUN ÖZELLİKLERİNDE TELEFON HAFIZASI 16GB DENİYOR)

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Arkadaslar bilgi vereyim, discovery kullaniyorum ve bu telde de uygulama alani icin 2 gb yer ayrilmis durumda yani sizden buraz daha iyi , telim 16 gb lik. problem olmuyor.4 gb lik kullananlar ayni problemi yasiyorlar cunku onlarjn uygulamaya ayrilmis disk alani sadece 1 gb... ve discovery icin cozum saglandi..soyle ki bilgisayarimizin alanini c ve d diye farkli biyutlara format esnasinda nasil ayirabiliyorsak telefonumuz icin de ayni olayi yapabiliyoruz yani basit bir apk ( uygulama) ile 2 gb olan bolumu 9 gb cikarip geri kalani da saklama alani olarak tanimlamis oluyoruz.. ve tabi ki geriye kalan alan yetmez ama bu alani zaten kullanmiyoruz cunku 32 gb lik Class 10 hafiza kartlarmiz yani class 10 veriyi en hizli ileten degerdir...Devam ediyorum sozlerime... ve sormus oldugunuz sorunun cevabi evet telefonun kendisi o kadarina izin veriyor malesef 1.5 gb lik alani kontrollu kullanmaniz gerekecek...mesela surekli kullanmadiginiz uygulamalari kaldirin gerektiginde kullanin...mesela facebook cok yer aliyor bunun yerine facebook lite ye alisabilirseniz size hem hafiza bakjmindan hem de ram bakimindan cok rahatlik verir...buraya yazmamdaki amac aslinda bu telefin icin bilgi almakti..bu arada android bilgim var rotlu ve/veya custom romlu arkadaslar icin bu tel icin bu hafiza paylastirma isini arastirayim..bilgi verecegim..bu arada siz de bana yardim ci olun bakalim..bu hafiza sorunu haric telefon nasil..hizi, ekrani, kamerasi, sarji ve tel kalitesi hakkinda bilgi verirseniz sevinirim..A101 de 499 tl ye satiyorlar..alnir mi..telefon isiniyor mu arti ve eksi olarak bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim..

Arkadaşlar Fly İntruder İQ459 video izlemişseniz "Tolga bey" hafızanın kemiksiz 16GB olmadığını parçalı bir hafızaya sahip olduğunu, buda hafıza ile insanı uğraştıracağını söyledi. Yani telefonda direk 16GB hafıza yok sanki microSD kart takılmış gibi oluyormuş.

Şimdi bu durumda telefonun dahili hafızası 1GB mı oluyor? Yani buda telefonun acayip kasması anlamına gelir? Kemiksiz 16 GB hafıza nasıl olmaz yav ben bu işi anlayamadım, telefonda kasma olur mu, çünkü kemiksiz hafızası 1GB telefonun bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

Arkadaşlar Fly İntruder İQ459 video izlemişseniz "Tolga bey" hafızanın kemiksiz 16GB olmadığını parçalı bir hafızaya sahip olduğunu, buda hafıza ile insanı uğraştıracağını söyledi. Yani telefonda direk 16GB hafıza yok sanki microSD kart takılmış gibi oluyormuş.

Şimdi bu durumda telefonun dahili hafızası 1GB mı oluyor? Yani buda telefonun acayip kasması anlamına gelir? Kemiksiz 16 GB hafıza nasıl olmaz yav ben bu işi anlayamadım, telefonda kasma olur mu, çünkü kemiksiz hafızası 1GB telefonun bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı