FLY Telefon Ekranında Mor Leke

Cihazı servise vermeden zaten yazılımsal olarak sıfırlamanız gerekir, kişisel bilgilerinizin gizliliği açısından. Yaptığınızda da durum aynı ise yazılımsal olmadığı anlaşılır. Ki bu yazılımsalmış gibi durmuyor. Panelin aşırı ısınması sonucunda veya darbe sonucunda oluşabilecek durum.

Bilindik markaların servisleri olsa paneli değiştirirler. Fakat Fly marka bir telefonun kendi teknik servisi ne kadar ilgili bilmiyorum. Servise gönderdikten sonra durumu bize de söylerseniz memnun oluruz. Bakalım kullanıcı hatası diye ücret isteyecekler mi ?

O telefon sizi uçurur.
İnşallah:ROFL:

Cihazı servise vermeden zaten yazılımsal olarak sıfırlamanız gerekir, kişisel bilgilerinizin gizliliği açısından. Yaptığınızda da durum aynı ise yazılımsal olmadığı anlaşılır. Ki bu yazılımsalmış gibi durmuyor. Panelin aşırı ısınması sonucunda veya darbe sonucunda oluşabilecek durum.

Bilindik markaların servisleri olsa paneli değiştirirler. Fakat Fly marka bir telefonun kendi teknik servisi ne kadar ilgili bilmiyorum. Servise gönderdikten sonra durumu bize de söylerseniz memnun oluruz. Bakalım kullanıcı hatası diye ücret isteyecekler mi ?

Burada paylaşacağım sonucu.

Amoled ekranlı telefonlarda ekran bozulunca önce mor- mavi bir renk alıyor, sonra virüs gibi her geçen saat ve gün tüm ekrana yayılıyor. Öyle birşey olabilir.

Bugün bilgi geldi 350 TL ekran ücreti diye. Kullanıcı hatasından dolayı. Telefonumun detaylı resimlerinide koyacağım vuruğu çarığı olmayan telefona kullanıcı hatası dendi. Pes.
IMG_20170918_124447.jpg
IMG_20170918_124432.jpg
IMG_20170918_124501.jpg
IMG_20170918_124413.jpg

Panel arızası oluşmuş. Bu durum cihaz darbe aldığında yada cepte aşırı sıkışmaya mağruz kaldığında çıkabilir. Kullanıcı dışı arızalanmalar ise ısınmadan kaynaklı (Güneşe ekranın maruz kalması) veya panelin yapısından dolayı arızalanmalar şeklinde ortaya çıkar.

Cihazınız temiz ise temizden kastım sağında solunda vuruklar ve yamukluklar yoksa servis kesin olarak ekranı değiştirecektir. Bu konuda korkmanıza gerek yok. :LOL:
Oldukça temiz olmasına rağmen 350 TL ücret istendi. Kapaklı kılıf ile kullandım resimlerinide attım. Yok böyle bir şey.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı