FM 20 Crash

Kelebek_1034

Hectopat
Makaleler
1
İyi sosyaller. Epic Games üzerinden sahip olduğum oyunda sık sık atma sorunu yaşıyorum. Oluşan DMP ve GPUDMP (sadece 1 kez başıma geldi.) dosyalarını aşağıda paylaşacağım, incelerseniz sevinirim.

Bu sorun uzun süredir devam etmekteydi fakat oyunu bırakmıştım. Temmuz ortalarında tekrar başladım ve sadece güncel olan hata dosyalarını paylaşıyorum.

Ekran kartı sürücüm güncel, oyun için yardımcı yazılımlar yüklü, ek paket gibi bir içerik kullanmıyorum. Oyuncu sayımı yanlış hatırlamıyorsam 250 üzerine çıkardığımda bazı kısımlarda yanlış bilgiler yer almaya başlamıştı (150 oyuncu kirada olduğu halde "-7 oyuncu kirada" gibi.) Ve bu dönemden sonra da oyundan atma sorununu sık yaşamaya başladım.

Bu oyunu oynarken genelde arkada Valorant tarzı bir oyun, müzik ve birkaç tarayıcı sekmesi açık oluyor ancak sorunun bundan kaynaklı olmadığı belli. Çünkü tek başına bunu oynadığımda da aynı sorunla karşılaşıyorum.

Hataların yer aldığı RAR'a erişmek için: DMP - Google Drive

Oyunu açmada bir sorun yaşamadığım için Process Monitor ile hata raporu oluşturmadım, gerekiyorsa belirtebilirsiniz.

CPU: AMD Ryzen 5 3600 - GPU: ASUS Dual RTX 2060 Super OC EVO - Anakart: ASUS Prime B550-Plus - Kasa: Cooler Master Masterbox TD500 MESH White (4x120mm ARGB LED FAN) - PSU: High Power 750W 80+ Gold Performance GD - RAM: XPG Gammix D30 (2x8)GB 3000MHz - SSD: PNY XLR8 CS3030 500GB + Adata SU630 480GB - Monitör: AOC 24G2U

Teşekkürler.

Son düzenleme:
CMD'yi yönetici olarak başlatıp SFC /scannow komutunu girin ve sonucu paylaşın.
1627674847956.png

Bunlar zaten mevcutmuş, yeniliyorum.

Edit: Bu işlemler de sonuç getirmedi. Yine aynı durumla karşı karşıyayım, bu oyun gününü bir türlü geçemiyorum. Bahsettiğim oyuncu satışını onayladığım an atıyor, onaylamazsam da günü geçemeden atıyor.

Son düzenleme:
Sanal bellek kapalı mı sistemde? Bellek ile ilgili sorun olabiliyor FM'de. Normalde Sigames forumlarına dump dosyasını attığınızda yardımcı oluyorlar ama eski oyun olduğu için ilgilenirler mi bilmiyorum. Bir şansınızı deneyin orada da. Arka planda bir oyun olmasa da hata veriyor demişsiniz ama arka plan oyun açık olmasın yine de. Sanal bellek otomatik ayarlı ise Sigames forumlarına danışın dediğim gibi.

Bunlar zaten mevcutmuş, yeniliyorum.

Edit: Bu işlemler de sonuç getirmedi. Yine aynı durumla karşı karşıyayım, bu oyun gününü bir türlü geçemiyorum. Bahsettiğim oyuncu satışını onayladığım an atıyor, onaylamazsam da günü geçemeden atıyor.

XMP açıksa kapamayı deneyebilirsiniz. Bunun dışında da sistemde OC ya da UV varsa devre dışı bırakın. Diğer türlü bir bilgim yok maalesef.

Sanal bellek kapalı mı sistemde? Bellek ile ilgili sorun olabiliyor FM'de. Normalde Sigames forumlarına dump dosyasını attığınızda yardımcı oluyorlar ama eski oyun olduğu için ilgilenirler mi bilmiyorum. Bir şansınızı deneyin orada da. Arka planda bir oyun olmasa da hata veriyor demişsiniz ama arka planda oyun açık olmasın yine de. Sanal bellek otomatik ayarlı ise Sigames forumlarına danışın dediğim gibi.
Sanal bellek otomatik ayarlı. Forumu önceden inceleyip benzer konulara baktım ve söylenenleri uyguladım, çözülmedi. Şu an için aklımdaki tek çare, editör satın alarak save dosyamı Xbox GamePass üzerinde sahip olduğum FM21'e uygun hale getirmek. Bunun da kesinliği henüz anlaşılamadığı için riske etmek istemiyorum zira 2 ay sonra FM21 de gitmiş olacak ve boşuna para harcamak istemem. Teşekkürler.

XMP açıksa kapamayı deneyebilirsiniz. Bunun dışında da sistemde OC ya da UV varsa devre dışı bırakın. Diğer türlü bir bilgim yok maalesef.
XMP açık ve işlemci için de hem UV yapılı hem de ilk hızının üstünde kullanmaktayım (1.1V - 4.1 GHz). Onları iptal etmek sistemden alacağım verimi düşürecektir, bir oyun için değmez. İlginiz ve uğraşınız için teşekkür ederim.

Deneseydiniz keşke ya, sorunun çözülüp çözülmediğini test etmiş olurduk bu sayede.
Denedim ve maalesef durum aynı. Enteresan bir durum, ne yaptıysam olmadı. Kaldırıp kurulum yerini değiştirmeyi vs. deneyeceğim ancak pek umutlu değilim. En baştaki arkadaşın dediği gibi save konumuyla da oynamayı denedikten sonra da olmazsa geriye temelli olarak silmek kalıyor. İleride FM21 alırsam yanına 20 ve 21 için birer editör alarak eski oyundaki veritabanını yeni oyuna uyarlamayı denerim.

Uğraşınız için teşekkürler @Enes3078.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı