FM 23 yeni başlayanlara tavsiyeler

Kullanıcı1355

Hectopat
Football Manager 23 oyununa yeni başladım. Oyun bayağı karmaşık ama yavaş yavaş çözüyorum. Hiçbir şey bilmeyen birisine neler önerebilirsiniz?

Fenerbahçe ile oynuyorum. Takımla ilgili spesifik önerileriniz varsa onlara da açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek maaş alan futbolcuları gönder, ilk sene teknik personele yatırım yap ve ihtiyacını kiralık futbolcularla gidermeye çalış. İlk yıl taktik çalış ve takımı en az 2 taktiğe adapte olmuş şekilde hazırla. Gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Bende FM kariyerime fenerde başladım. 4-2-2-2 dizilimnde dikey tiki taka oyna. Ben sol kanata Roland sallai yi transfer etmiştim sen oraya kimseyi transfer etmiceksen Lincoln'u koy, sağ kanata da arda güleri koy kısa sürede deli gibi gelişiyor. MDO olarak arao fix zaten onun önünde zajc koydum ofansif oyun kurucu olarak. Bekler ferdiyle osayi zaten ama stoperler çok kötü fenerde. Ben oralara gabbia ve sutalo transfer ettim sende kendine göre bir stoper bak bence. Luan peres yine fena değil de Serdar aziz, gustavo filan bayağı leş. Forvet ikiliside kesinlikle valenica ve pedro olmalı. Pedro yardımcı forvet hücüm pozisyonunda, valencia çalışkan forvet pozisyonunda oynamalı. Bu ikisi harika skor üretiyor bu pozisyonlarda. Bu arada lincoln ofansif oyun kurucu destek ve arda ters ayaklı kanat destek oynamalı bence. Ben en çok bunlarda verim aldım.

Bende FM kariyerime fenerde başladım. 4-2-2-2 dizilimnde dikey tiki taka oyna. Ben sol kanata Roland sallai yi transfer etmiştim sen oraya kimseyi transfer etmiceksen Lincoln'u koy, sağ kanata da arda güleri koy kısa sürede deli gibi gelişiyor. MDO olarak arao fix zaten onun önünde zajc koydum ofansif oyun kurucu olarak. Bekler ferdiyle osayi zaten ama stoperler çok kötü fenerde. Ben oralara gabbia ve sutalo transfer ettim sende kendine göre bir stoper bak bence. Luan peres yine fena değil de Serdar aziz, gustavo filan bayağı leş. Forvet ikiliside kesinlikle valenica ve pedro olmalı. Pedro yardımcı forvet hücüm pozisyonunda, valencia çalışkan forvet pozisyonunda oynamalı. Bu ikisi harika skor üretiyor bu pozisyonlarda. Bu arada lincoln ofansif oyun kurucu destek ve arda ters ayaklı kanat destek oynamalı bence. Ben en çok bunlarda verim aldım.
Çok teşekkür ederim. Yeni fikirlere de açığım. Konuyu yeni görenler cevap verirse sevinirim.

Kanka iyi gunler aradan geçen 4 aydan sonra bi şey sormak istiyorum. Oyunu sen 4 ayda öğrenmişsindir diye düşünüyorum. Football managera ilk kez başlıyorum kariyere başlarken 4 tane sorum var da cevap verebilirsen sevinirim:

1. Oyunu ilk kez öğrenirken hangi takım ve lig daha uygun olur?

2. Kariyer başlarken lig seçiminde hangi ligleri seçmeliyim? (ispanya,italya,türkiye,belçika,arjantin,fransa,almanya,hollanda liglerini seçtim 1 kere 61.000 oyuncuda oyun hızı 2.5 yıldızdı iyi mi?)

3. Oyunda işleyişini tam çözemediğim teknik heyet personellerinin işe alımlarını kendim mi yapmalıyım yoksa sorumluluklar kısmından onlara mı bırakmalıyım?

4. Antrenmanları heyetin sorumluluklarına mı bırakayaım yoksa öğrenmem mi lazım kendim mi yapayım?

Yeni konular

Geri
Yukarı