FM2+ anakarta FM2 işlemci takma

JaroxJamaica Hocam Peki Ana Kart msi a88x g45 ve İşlemci 7850k :)
Bana R7 Ekran kartı aldık sayalım geri kalan parçaları nasıl almamı öneriyorsunuz örneğin güç kaynağı kasa ram gibi gibi :)

Azz Hocam Peki Daha Fazla Güç Çekmezmi? biraz saçma soru oldu sanırım

Yok hocam neden saçma olsun ? 300Wattlık bir güç kaynagı ile rahatlıkla X4 860K ve R7 250 ekran kartını kullanabilirsiniz. Bugün sistemlerde minimum 300Wattlık güç kaynakları bulunuyor zaten.

Siz şuan oluşturdugunuz sistemi yazın buraya ona göre düzeltelim.

Güç kaynağı olarak A107850K ile R7 ekran kartının gücünü 350 watt bir Power görecektir. Tabi piyasada kaliteli bir 350 watt Power bulmak biraz zor. 400 watt +80 bulmak gayet mümkün. Kasa olarak Zalman Z3 gayet şık bir kasa. Günümüzde 4 gb ram artık yetersiz geliyor. Siz C.F yapacaksanız ya da ileride güçlü bir ekran kartı alacaksanız 4 gb ram sisteminizin yükünü kaldırmayacaktır.

İleride belki bir gelişim olur :) 500 üstü düşünüyorum kasa biraz ağır :D Ve ram olarakda 4 tabiki yetersiz 16 düşünüyorum.
Bana uygun ve sağlam bir şekilde var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gtx 770 ve Fx 8150 kullanıyorum ve oyunlarda 7 gb'yi geçtiğini görmedim Ram'in. 16 gb çok ama çok fazla olur. Bütçenize yazık. Anakartınızda 2 ekran kartı yuvası var. AZZ'nin önerdiği 860K ile R7 250'yi alırsanız daha fazla performans elde edeceksinizdir. İleride isterseniz 2. ekran kartı yuvasına da bir R7 kart takar yine C.F yaparsınız.

Azz Hocam Peki Diğer Parçalarıda nasıl almamı tavsiye ediyorsunuz :)

APU'lu sistemlerde; eğer harici ekran kartı kullanmayacaksan A10-7850K işlemci + anakart, harici ekran kartı kullanacaksan AMD Athlon X4 860K + anakart almalısın. A10 işlemcili bir sisteme harici ekran kartı takarsan, işlemciye boşuna para vermiş olursun. Tavsiye bileşenler:

www.eksenbilgisayar.com: AMD Athlon X4 860K Black Edition, 3.7 GHz (4 GHz), Soket FM2+, Quad-Core İş

www.vatanbilgisayar.com: MSI A88X-G41 PC MATE Soket FM2+ DDR3 2133MHz VGA&DVI&HDMI Anakart - Vatan Bilgisayar

Üst düzey sogutma sistemi gerektiren bir sistem kurmayacagız sonucta hocam. Kasa olarak deep cool smarter tavsiye ediyorum. Güç kaynagı olarakta Nagas 300W %80 verimli güç kaynagı işinizi görecektir. HDD yi WD marka Blue veya Black modellerinden birisini tercih edebilirsiniz. Ramleri Hi level 4GB + 2GB olarak satın alabilirsiniz.

Kenan Ertemel Hocam işte sorun orda ana kart çoktan alınmış durumda :( bende sizin belirttiğiniz gibi boşuna fm2+ almış olmak istemiyorum 7850k düşünüyorum
extra olarak r7 alıp C.F. yapılıyor sanırım?

C.F. olayını pek bilmiyorum farklı ekran kartları ile olabilir mi?
AZZ hocamda çok yardımcı oldu şuan 7850kdanda emin değilim :D

Satın aldıgınız anakarta X4 860K işlemciyi rahatlıkla takabilirsiniz hocam bu konuda mı problem yaşıyorsunuz yoksa ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı