FN Tuşunu Kapatmak

TimurcanK.

Hectopat
FN tuşlarını kullanmadan direk olarak ses açma kapama vs gibi olayların yapılabildiğini gördüm ancak araştırdığımda BIOS'tan girildiği yazıyor. Action keys veya FN keys ayarlarına girmemiz gerektiği söyleniyor. Ben UEFI kullanıyorum bende bunlar yok ne yapacağımı bilmiyorum. Nasıl kapatabilirim FN tuşunu bir bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavyede FN Lock diye bir düğme olabilir. Onu kontrol ettiniz mi?

Bir de sisteminiz dizüstüyse markası ve modeli nedir?

Benim bilgisayarımda BIOS'ta Function Key Mode diye bir şey var. Bilgisayarım Toshiba P50-B-116.

CASPER EXCALİBUR G5K
İşlemci: Intel Core i7 6700HQ 2.60 GHz
Bellek: 16 GB DDR4 RAM
Ekran kartı: NVIDIA GTX 960M 4 GB
BİOS VERSİON: 1.05.02
Fn Lock yok BIOS'ta öyle bir ayar bulamadım.Bir bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim :)

Sitesinde kabaca özellikleri belirtip, ayrıntılı bilgi için deyip excalibur'a özel siteye attığında ise senin modelini koymayacak kadar kötü bir firma. Anakartını Aida64 programı ile öğrenmeni isteyeceğim ama onda da "CASPEREXCALIBURNOTEBOOK" yazmasını bekliyorum. Kullanım kılavuzunu incelemeni tavsiye ediyorum.

Bilgisayarın tam olarak modeli G500.6700.B565P ama AIDA iniyor şuan bakacağım anakarta sizin dediklerinize katılıyorum belki anakart yazmıyordur bile.
Anakart Adı : Casper Bilgisayar Sistemleri A.S Excalibur G5K

tam tahmin ettiğiniz gibi :D casper desteğe mail attım bakalım ne diyecek

Tam modeli içindeki opsiyonel parçalara göre değişiyordur. Bahsettiğim ilk site bu, açarsan seni ayrıntılı bilgi için buraya yönlendiriyor. Ama orada da 500 modeli yok.
evet kaldırmışlar ordan ama tam olarak değil ben buldum mesela Casper Excalibur
Kullanma klavuzundada herhangi bir bilgi yok neyse yapacak bir şey yok o zaman teşekkür ederim yardımlarınız için

Son düzenleme:
FN tuşlarını kullanmadan direk olarak ses açma kapama vs gibi olayların yapılabildiğini gördüm ancak araştırdığımda BIOS'tan girildiği yazıyor. Action keys veya FN keys ayarlarına girmemiz gerektiği söyleniyor. Ben UEFI kullanıyorum bende bunlar yok ne yapacağımı bilmiyorum. Nasıl kapatabilirim FN tuşunu bir bilginiz var mı?
Asuslarda fn + esc yapınca o olay oluyor ama diğer üreticilerde aynı mı bilemiyorum.

Geri
Yukarı