FNAF hakkındaki görüşlerim

Ahpketsnbteine

Hectopat
Yer
Sürekli evde
Daha fazla  
Sanırım biraz geç oldu fakat sıkıntı değil. Yaklaşık bir ay önce Security Breach çıktı. Açıkçası oyunu beğendim. Serbest dünyası ve görev sekmesi vesaire bayağı hoşuma gitti. Oynanış olarak her ne kadar beğensem de hikaye açısından pek hoşnut olduğum söylenemez. Pizzeria Simulator'da hikaye oldukça güzel bir yerde kapanmıştı. Yandı bitti kül oldu mantığında. Ama son oyun bana göre çok açık bıraktı gibi geliyor. İntikamcı ruhlara ne oldu ya da William'a ne oldu? Gregory tam olarak kim? Bunun gibi soruların yanıtlana bilmesi için büyük bir ihtimal yeni bir oyun daha çıkacak. Kısaca demek istediğim, hikaye gereksiz çok uzuyor ve artık sıkmaya başladı. William geliyor, yanıyor ve gidiyor. Olaylar bundan ibaret olmaya başladı. Bu kadar uzun bir analiz tarzı bir şeye gerek var mıydı onu da bilmiyorum ama siz yine de neler düşündüğünüzü yazın.

Sanırım biraz geç oldu fakat sıkıntı değil. Yaklaşık bir ay önce Security Breach çıktı. Açıkçası oyunu beğendim. Serbest dünyası ve görev sekmesi vesaire bayağı hoşuma gitti. Oynanış olarak her ne kadar beğensem de hikaye açısından pek hoşnut olduğum söylenemez. Pizzeria Simulator'da hikaye oldukça güzel bir yerde kapanmıştı. Yandı bitti kül oldu mantığında. Ama son oyun bana göre çok açık bıraktı gibi geliyor. İntikamcı ruhlara ne oldu ya da William'a ne oldu? Gregory tam olarak kim? Bunun gibi soruların yanıtlana bilmesi için büyük bir ihtimal yeni bir oyun daha çıkacak. Kısaca demek istediğim, hikaye gereksiz çok uzuyor ve artık sıkmaya başladı. William geliyor, yanıyor ve gidiyor. Olaylar bundan ibaret olmaya başladı. Bu kadar uzun bir analiz tarzı bir şeye gerek var mıydı onu da bilmiyorum ama siz yine de neler düşündüğünüzü yazın.

Scott artık emekli oldu.
Yeni oyun çıkartır mı emin olamayız.

Seriye göre bakarsak hikaye gıdım gıdım ilerledi. Bu oyunun amacı farklı konsepte farklı hikaye çıkarmak.
Her neyse bence gereksiz uzamıyor daha eğlenceli hale geldi teori yapmak çok eğlenceli.
Scott artık emekli oldu.
Scott FNAF serisini başkalarına bıraktı Security Breach'i o geliştirmedi mesela.

İntikamcı ruhlar Blob'da birleşti. Vücüt parçalarından anlayabiliyoruz. O Molten Freddy falan değil. 2. olarak Williamın geri dönmesi Help Wanted oyunun da anlatılıyordu aslında. Help Wanted oyunun da Vanessa'yı oynuyoruz. Yavaş yavaş bizi ele geçiriyor. Virüs olarak sistemlere bulaşıyor. William Afton çok zeki biri hatta en zeki kişi diyebiliriz. Ve 2 çocuğun yaptığı bir cehennemden kaçması gayet doğal. Gregory olayı bilinmiyor. Orda SB oyunun da Freddy hata veriyor birini görüp. O gördüğü kişi rasgele biride olabilir Gregory'de eğer Gregory ise Freddy'nin için de ruh var demektir. Eski Freddy olabilir. Bunu destekleyen teori ise mekanı ucuza getirmek için eski Freddy'nin parçaları kullanılmış olabilir. Ruhuda aklı sıfırlanmış bir şekilde o vücüda geçer.
Scott artık emekli oldu.
Hikaye devamı gelicek. Şirket onaylamıştı.

Geri
Yukarı