Focus MK1 birden yavaşlıyor

Ya bir de ek olarak aracı aldığımda motorun üstündeki sanıyorum kapak vidaları sıkılmamıştı sadece oradaydı elimle biraz sıktım bundan dolayı olma ihtimali yok sanırım.

Evet LPG var ve aşırı fazla yakıyor araç ankaradaysanız bilirsiniz sincan gölbaşı arası git gel 200TL yakıyor aracı yeni aldığım için tam bilmiyorum yakıt tüketimini ama fazlasıyla yakıyor.

Muhtemel LPG ayarı bozulmuş olabilir. Yaşadığınız yerde uludağ group varsa bir baktırmanızı öneririm. Ben Antalya şubesine yaptırmıştım işlerini güzel yapıyorlar.

Ya bir de ek olarak aracı aldığımda motorun üstündeki sanıyorum kapak vidaları sıkılmamıştı sadece oradaydı elimle biraz sıktım bundan dolayı olma ihtimali yok sanırım.

Düşük bir ihtimal ama %1 de olsa olma ihtimali var. Güvenilir bir ustaya gitmekte fayda var.

Muhtemel LPG ayarı bozulmuş olabilir. Yaşadığınız yerde uludağ group varsa bir baktırmanızı öneririm. Ben Antalya şubesine yaptırmıştım işlerini güzel yapıyorlar.

Düşük bir ihtimal ama %1 de olsa olma ihtimali var. Güvenilir bir ustaya gitmekte fayda var.

Yardımın için teşekkürler.

Benzinde denediniz mi aynı sorunla karşılaşıyor musunuz?

Bir ustaya gösterdim bujilerin öldüğünü gösterdi bana uçları yanmıştı ama geri taktıktan sonra böyle bir sorunla karşılaşmadım. Bujileri değiştirmedim aynılarını geri taktı ama sorun bir nebze azaldı daha titreşimsiz çalışmaya başladı aracım ve bir süre benzinde kullandım daha sonra bir süre gazda kullandım bu tarz bir sorunla karşılaşmadım tekrardan. Yarın daha uzak bir yere gideceğim orada daha detaylı test ederim.

50k km kullandım MK1 focus LPG'li, araçta çok belirgin yokuş çıkma problemi var, araba gaz yemiyor(yediğinde de iyi gidiyordu), bazen şehir içi düşük hızlarda yarım debriyaj yapmak zorunda falan kalmıştım. Çok takıldım bu gaz yememe olayını çok parça değiştirdim düzelmedi, üst kapak yaptırdim hiçbir problem yokken gene düzelmedi. Daha sonra başka focuslara da bindim aynı olay onlarda da var kronik bir problem gibi bir şey.

Bujiler orijinaliyle değişti. Sorun düzeldi. Teşekkürler.

50k km kullandım MK1 focus LPG'li, araçta çok belirgin yokuş çıkma problemi var, araba gaz yemiyor(yediğinde de iyi gidiyordu), bazen şehir içi düşük hızlarda yarım debriyaj yapmak zorunda falan kalmıştım. Çok takıldım bu gaz yememe olayını çok parça değiştirdim düzelmedi, üst kapak yaptırdim hiçbir problem yokken gene düzelmedi. Daha sonra başka focuslara da bindim aynı olay onlarda da var kronik bir problem gibi bir şey.
Evet yokuşlarda fazlasıyla bayılıyor. İkinci aracım bu. İlk aracım albeanın turbolu modeliydi dizel. Hiç yokuşlarda 5in altına düşmüyordum viteste ondan buna geçince farketti tabi ki. Yokuş performansı düşük biraz ama düz yolda üzmüyor beni.

Bujiler orijinaliyle değişti. Sorun düzeldi. Teşekkürler.

Evet yokuşlarda fazlasıyla bayılıyor. İkinci aracım bu. İlk aracım albeanın turbolu modeliydi dizel. Hiç yokuşlarda 5in altına düşmüyordum viteste ondan buna geçince farketti tabi ki. Yokuş performansı düşük biraz ama düz yolda üzmüyor beni.
Hocam ceza kalkınca yazacaktım şimdi kaydedilenlerde görünce yazayım dedim. Focus 1'lerin vites aralıkları epey uzun ayarlanmış araba 120 ile 3000 devirde gidiyor bildiğim kadarıyla. 2.0 atmosferiklerin anca altından kalkacağı 4. ve 5. vitese sahip focus. İlk iki viteste gayet ataktı yolculuk yaptığımda ama yokuş performansı şanzımandan dolayı memnun etmeyebilir. Lpg ve yaşı da düşünülünce durum biraz daha kötüleşecektir. Maksimum tork devri de 4000, bu devirlerde yokuşta daha tatmin edici olabilir belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı