"Fonksiyon bulunamadı" hatası

mig

Centipat
Daha fazla  
Ekran görüntüsü 2020-12-16 104214.png

Ekran görüntüsü 2020-12-16 103942.png

Ekran görüntüsü 2020-12-16 103925.png

Ekran görüntüsü 2020-12-16 103903.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu hatayı genelde fonksiyonu çağırdığım dosya ile fonksyonun barındığı dosyanın dizinlerinin farklı olduğunda alıyorum.

Başka bir fikrim yok ama tanımladığın fonksiyonun tanımlanmadığı idda ediliyorsa, sayfaları tanıştırma noktasında bir hata var demektir. Php route bana hep karışık geldiği için hiç kurcalamadım.
Ayrıca
Kod:
$query->ip
kısmındaki ip'nin başında $ olması gerekmiyor mu?

Ben bu hatayı genelde fonksiyonu çağırdığım dosya ile fonksyonun barındığı dosyanın dizinlerinin farklı olduğunda alıyorum.
web.php ye görseldeki gibi fonksiyon yazdım ve sorun düzeldi şu anlık başka bir problem gözükmüyor gibi. Eğer yaptığım bu kısımda gözünüze gözüken bir problem varsa benimle paylaşırsanız sevinirim. Dediğiniz ip kısmındaki hataya da bakacağım şimdi.
Ekran görüntüsü 2020-12-18 104828.png

Yardımcı olmayı çok seviyorum ve router bilgim olmaması nedeniyle bu konuda yeterince yardım edememek de beni uyuz ediyor.
Ben routera hiç girmedim, ihtiyaç da duymuyorum. Denedim kafam karıştı bıraktım. Optimizasyon konusunda bir faydası dokunmadığı yönünde çok iddia var. Bir gün olurda aksi kanıtlanırsa oturur kesinlikle öğrenirim.

Yardımcı olmayı çok seviyorum ve router bilgim olmaması nedeniyle bu konuda yeterince yardım edememek de beni uyuz ediyor.
Ben routera hiç girmedim, ihtiyaç da duymuyorum. Denedim kafam karıştı bıraktım. Optimizasyon konusunda bir faydası dokunmadığı yönünde çok iddia var. Bir gün olurda aksi kanıtlanırsa oturur kesinlikle öğrenirim.
Anladım. Tüm yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Ben de bu işlere yeni başlamış birisiyim ve yaparak öğreniyorum. İlk kez birisi bana bu kadar yardım etmek için istekli oldu. Tekrardan her şey için teşekkürler.

Geri
Yukarı