RX 590 oyunlarda 80 dereceyi görmesi normal midir?

Zankishu

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartım boşta 45-50 derece arasında, oyunlarda ise maksimum 80 dereceye kadar çıkıyor.
Normal midir? Değilse ne yapabilirim?

Boşta o sıcaklıkları gördüğünüzde ben önce kasa havalandırmanızı sorgularım. Kritik değerler olmasa da yine de sıcak çalışan bir kart.

Ekran kartım boşta 45-50 derece arasında, oyunlarda ise maksimum 80 dereceye kadar çıkıyor.
Normal midir? Değilse ne yapabilirim?

Bende de aynı var sadece boştaki sıcaklık bir tık fazla termal macun değişimi yap bende RX 580 var o tür kartların 90 dereceye kadar görebilirsin fakat 90 dereceyi geçince kapat.

Boşta o sıcaklıkları gördüğünüzde ben önce kasa havalandırmanızı sorgularım. Kritik değerler olmasa da yine de sıcak çalışan bir kart.

Kasam Cooler Master Masterbox Lite 5 500W.

Bende de aynı var sadece boştaki sıcaklık bir tık fazla termal macun değişimi yap bende RX 580 var o tür kartların 90 dereceye kadar görebilirsin fakat 90 dereceyi geçince kapat.

Benzer konularda benzer yorumları gördüm ama yine de yüksek sıcaklara çıkıyor gibime geldi.

Benzer konularda benzer yorumları gördüm ama yine de yüksek sıcaklara çıkıyor gibime geldi.
KAsanızın her ne kadar önde 3 fanı olsa da önü kapalı olduğu için içeri hava akışı kısıtlı. Ön plakayı çıkartıp aynı denemeyi yaparsanız sıcaklık değerlerinin düştüğünü görürsünüz. Ancak RX590 güç çeken bir kart. Dolayısıyla ısınır. Ama 80 derece o kart için çok da sıcak değil. 90 ve üzeri sıkıntı olur.

KAsanızın her ne kadar önde 3 fanı olsa da önü kapalı olduğu için içeri hava akışı kısıtlı. Ön plakayı çıkartıp aynı denemeyi yaparsanız sıcaklık değerlerinin düştüğünü görürsünüz. Ancak RX590 güç çeken bir kart. Dolayısıyla ısınır. Ama 80 derece o kart için çok da sıcak değil. 90 ve üzeri sıkıntı olur.
Sıkıntı yok.

Gayet güzel.

85-90 civarına ulaştığı zaman termal bakımını yapıp, biraz sevgi gösterebilirsin.

Kasanın önünde sadece plakanın altından hava giriş-çıkışı oluyor, genel bakımını yaklaşık 6-7 ay önce yaptırmıştım. AMD'nin istemcisi üzerinden maksimum frekansı -%7 olarak ayarladım ve performans kaybı olmadan ekran kartımın 5-6 derece soğuk çalışmasını sağladı. Söylediğim gibi diğer konularda da fazlaca ısındığı söylenilen bir ekran kartı olduğu için bu konuyu açma gereği duymuştum, yaptığım frekans ayarından sonra 75 dereceyi geçtiğini nadiren gördüm. Yorumlarınız için de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı