Fonksiyon sorusu

YKS öğrencisi

Decapat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar. Önerilerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-27 173034.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-27 173034.png
    44,3 KB · Görüntüleme: 58
F; -5, -4, -3 için 2; -2 için 0; -1, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 için -2 değeri verir. Bunları G'nin içine sokacaksın.
Yani 3 tane 0, 1 tane -2, 9 tane -2'yi toplayacaksın. -20 ediyor.

Bileşke fonksiyon konusunu anladığından emin misin
-1, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 için -2 değeri nasıl oluyor ? Burasını anlamadım.

Direkt fonksiyon grafiğinde mi eksiğiniz var, sorun ne anlamadım.
F'in grafiğini incelerseniz eksi sonsuzdan -2 noktasına kadar değeri 2. -2'de değeri sıfır. -2'den artı sonsuza kadar ise değeri -2.

Size (gof)(x) yani g(f(x)) soruluyor. Önce f(x)'in değerini her bir değer için ayrı ayrı bulmalısınız. -5 değeri eksi sonsuzdan -2 noktasına kadar olan kısımda kaldığı için f(-5)'in değeri 2 oluyor. Bu şekilde devam ediyor.

Direkt fonksiyon grafiğinde mi eksiğiniz var, sorun ne anlamadım.
F'in grafiğini incelerseniz eksi sonsuzdan -2 noktasına kadar değeri 2. -2'de değeri sıfır. -2'den artı sonsuza kadar ise değeri -2.

Size (gof)(x) yani g(f(x)) soruluyor. Önce f(x)'in değerini her bir değer için ayrı ayrı bulmalısınız. -5 değeri eksi sonsuzdan -2 noktasına kadar olan kısımda kaldığı için f(-5)'in değeri 2 oluyor. Bu şekilde devam ediyor.
Anladım hocam. Yok kafamı karıştıran içinin boş mu yoksa dolu mu olması ? Yani f in grafiği sabit.

İki fonksiyon da sabit değil. Noktalar her x değeri için tanımlı olduğu y değerini temsil ediyor. Doğrular sonsuz noktalardan oluşur. Fonksiyon grafiklerini ve bileşke fonksiyonları tekrar edin.

Geri
Yukarı